Siatkarki AZS WSBiP KSZO podejmują Eliteski

Rafał SOBOŃ [email protected]
Po gładkiej przegranej 0:3 z Murowaną Gośliną siatkarki pierwszoligowego AZS WSBiP KSZO Ostrowiec nie bez obaw pojechały na mecz z Sillesią Volley I Chorzów/Mysłowice. Wygrana 3:2 na Śląsku udowodniła, że w młodym zespole tkwi spory potencjał.

Sillesia, która pod wodzą trenera Sebastiana Michalaka miała imponujący bilans w spotkaniach z ostrowieckimi akademiczkami: 9 zwycięstw i żadnej porażki, stawiana była w roli faworyta, jednak już pierwszy set pokazał, że ostrowczanki łatwo się nie poddadzą. O zwycięstwie zadecydowała końcówka, w której ślązaczki po akcji przy stanie 23:23 nie mogły pogodzić się z decyzją sędziów i przy braku koncentracji oddały akademiczkom kolejny punkt, a w efekcie całego seta. Podrażnione gospodynie zdominowały drugiego seta, szybko wypracowując sporą przewagę i wygrywając go do 16. Mylili się jednak ci którzy sądzili, że miejscowe złapały wiatr w żagle. Trzeci set zakończył się identycznym wynikiem jak drugi, tyle, że na korzyść siatkarek AZS WSBiP KSZO. Sporo emocji przeżyli kibice również w secie czwartym. Ostrowczanki prowadziły już 5:0, by roztrwonić ten dorobek i choć w końcówce ponownie wypracowały przewagę i mogły zakończyć tego seta jak i cały mecz, uległy 25:27. W tie-breaku ostrowczanki postawiły jednak przysłowiową kropkę nad "i" dopisując tym samym do ligowej tabeli kolejne dwa punkty. W sumie, po siedmiu kolejkach akademiczki mają ich już trzynaście, co plasuje je na piątym miejscu w tabeli I ligi siatkówki kobiet.

AKADEMICKA KONFRONTACJA

W sobotę w hali przy Świętokrzyskiej dojdzie do pojedynku z akademiczkami z Krakowa. Armatura Eliteski AZS UE Kraków plasuje się obecnie jedną pozycję wyżej od ostrowczanek. Oba zespoły miały okazję spotkać się przed startem rozgrywek podczas Akademickich Mistrzostw Polski. W bezpośrednim meczu górą były siatkarki AZS WSBiP KSZO, jednak w końcowej tabeli wyżej - na drugim miejscu - sklasyfikowano krakowianki. Ostrowiecki zespół musiał zadowolić się medalami brązowymi. Ten wynik szczególnie tkwi w pamięci trenera Romana Murdzy, który wraz ze swoimi podopiecznymi będzie chciał zrewanżować się za mistrzostwa. - Z pewnością z zespołem z Krakowa grało nam się dotychczas łatwiej, niż z drużyną z Mysłowic. Przełamanie na pewno nas ucieszyło, ale radość nie mogła trwać zbyt długo. Podporządkowaliśmy już przygotowania pod kolejny mecz. W tym sezonie uległ zmianie regulamin, nie spada z ligi Szkoła Mistrzostwa Sportowego, a stawka jest dosyć wyrównana, dlatego chcemy uzbierać jak najwięcej punktów by nie martwić się na koniec rozgrywek - podsumował trener Roman Murdza. Przygotowując się do meczu ligowego, w środę siatkarski AZS WSBiP KSZO rozegrały sparing z kadetami GUMP Ostrowiec, pewnie wygrywając w trzech setach.

Początek spotkania AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Armatura Eliteski AZS UE Kraków zaplanowano na sobotę 19 listopada na godzinę 18. Bilety w cenie 10 zł normalny, 5 zł ulgowy. Dzieci do lat 10 wstęp wolny.