Mirosław Rolak
KSZO Ostrowiec - Muszynianka Muszyna 3:1 (17:25, 25:23, 25:18, 25:18)

KSZO: Wojtowicz 10, Biedziak 4, Miros 19, Skrzypkowska 14, Soter 7, Łyszkiewicz 13, Pauliukouskaja (libero), Szałankiewicz, Stroiwąs, Wańczyk 1, Gryka, Markiewicz (libero).
Muszynianka: Brzóska 14, Śmieszek 4, Savić 16, Wójcik 12, Radenković 1, Bociek 14, Medyńska (libero) 1. Portalska (libero), Flakus 2, Bałdyga, Karakaszewa 4.

Siatkarki KSZO Ostrowiec sprawiły sobie i kibicom miły przedświąteczny prezent pokonując faworyzowaną Muszyniankę i praktycznie zapewniając sobie utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet bez konieczności gry w barażach. Wygrana z Muszynianka to też prezent dla trenera Adama Grabowskiego który w najbliższą niedzielę obchodzi urodziny. - Lepsze prezentu trudno mi sobie wymarzyć – mówił po meczu uradowany trener ostrowieckich siatkarek.

Pierwszy set na początku był wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać większej przewagi, a na prowadzenie wychodził raz jeden raz drugi zespół. Przy stanie 14:14 na zagrywkę wyszła była zawodniczka KSZO, Roksana Brzóska i … zrobiło się 14:23. „Roxi” była bezlitosna dla swej byłej drużyny, zagrała dwa asy serwisowe, raz skutecznie zaatakowała, a reszty dopełniły jej koleżanki z drużyny.

W drugim secie gospodynie skuteczniej atakowały, a siatkarki z Muszyny zaczęły popełniać dużo błędów. PO asie serwisowym Brzóski było 15:15, ale potem skutecznie zablokowała Anna Miros, a Natalia Skrzypkowska popisała się dwoma asami serwisowymi. Po skutecznym bloku Kolety Łyszkiewicz było 21:16 i mimo że rywalki doprowadziły do remisu 23:23, to atak Justyny Wójtowicz i błąd rywalek zapewniły gospodyniom zwycięstwo.

Podobny przebieg miał trzeci set, w którym na początku prowadziła Muszynianka (6:10), ale od stanu 15:15, seria ataków Miros i bloków Łyszkiewicz i Wójtowicz dały KSZO prowadzenie (20:15) kórej podopieczne trenera Adama Grabowskiego nie oddały już do końca.

W czwartym secie Muszynianka wyraźnie straciła wiarę w zwycięstwo. Siatkarki z Muszyny popełniały wiele błędów własnych, a gospodynie grały wyśmienicie. Od stanu 7:7 siatkarki KSZO zdobyły osiem punktów z rzędu i było 15:7. Świetnie w tym okresie grała Miros, Skrzypkowska i Marta Biedziak oraz najlepsza zawodniczka meczu Łyszkiewicz.