Siatkarki KSZO Ostrowiec wygrały z Naftą Piła (zdjęcia)

Redakcja
Rafał Soboń
Początek spotkania, którego stawką było dziewiąte miejsce w Orlen Lidze był dosyć wyrównany. W KSZO bardzo dobrze w polu zagrywki radziła sobie Ganszczyk. Po drugiej stronie siatki, z pola zagrywki rzaiła Krawulska.
KSZO Ostrowiec - Nafta Piła 3:2

KSZO Ostrowiec - Nafta Piła 3:2 (25:19, 22:25, 25:11, 18:25, 16:14)

KSZO: Kuligowska, Wójcik, Ganszczyk, Godfrey, Stefańska, Bawoł, Nowakowska (libero) oraz Tobiasz.

Przy stanie 12:8 oraz 15:9 dla gospodyń trener gości poprosił o czas, gdy gospodynie budowały przewagę i na drugiej przerwie technicznej wygrywały już 16:10. Pilanki nie rezygnowały i dobra zagrywka Krawulskiej sprawiła, że ekipa gości zmniejszyła dystans do ekipy KSZO (17:15). Końcówkę seta lepiej wytrzymały siatkarki z Ostrowca, wygrywając do 19 po asie serwisowym Ganszczyk.

W drugim secie na pierwszej przerwie technicznej lepszy były siatkarki Nafty (6:8). Błąd dotknięcia siatki przez Piłę dał ostrowczankom pierwsze prowadzenie w secie (9:8). KSZO_dogonił rywalki (18:18), jednak ostatecznie seta asem serwisowym zakończyła Krawulska (22:25).

Trzecia partia od początku należała do ekipy gospodyń, które z ogromną przerwagą schodziły na pierwszą przerwę techniczna (8:3). Na drugiej wyglądało to jeszcze lepiej, a kompletnie rozbita Nafta nie radziła sobie z rozpędzonym KSZO (16:6). Ostrowczanki po ataku Stefańskiej zakończyły odsłonę do 11, deklasując rywalki i zapewniając sobie dziewiąte miejsce w lidze.

Po meczu zawodniczki dostały wolne. Wszystko wskazuje na to, że ze względu na problemy finansowe, większość z nich w przyszłym sezonie nie będzie reprezentować barw KSZO i zwiąże się z nowymi pracodawcami.

Ostateczna klasyfikacja Orlen Ligi w sezonie 2014/2015: 1. Chemik Police, 2. PGE Atom Trefl Sopot, 3. Polski Cukier Muszynianka Muszyna, 4. Impel Wrocław, 5. Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza, 6. Sk bank Legionovia Legionowo, 7. Budowlani Łódź, 8. BKS Aluprof Bielsko-Biała, 9. KSZO Ostrowiec, 10. Nafta Piła, 11. Developres Rzeszów, 12. Pałac Bydgoszcz.