Siatkarki KSZO Ostrowiec wywalczyły jeden punkt w meczu z Pałacem Bydgoszcz

Siatkarki KSZO Ostrowiec wygrały z drużyną z Bydgoszczy.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 2:3
(17:25, 26:24, 25:15, 21:25, 9:15)
KSZO: Wojtowicz 14, Gejko 3 , Kasprzak 18, Dorsman 13, Łyszkiewicz 21, Oktaba 4, Pauliukouskaja (libero) oraz Czapla 1, Tracz.
Pałac: Ziółkowska 6, Mazurek 1, Krzywicka 21, Gałucha 22, Różyńska 4, Fedusio 9, Jagła (libero) oraz Polak-Balmas 10, Misiuna 4, Kuligowska 2.

Dawno już ostrowieccy kibice nie oglądali tak emocjonującego meczu i tak dobrze grających siatkarek KSZO. Wprawdzie ostrowczanki znowu zeszły z parkietu pokonane, ale zaprezentowały się bardzo dobrze i co najważniejsze wywalczyły jeden punkt. Kapitalnie zagrała liderka drużyny, Kinga Kasprzyk, której przyjście do KSZO wyraźnie wpłynęło na grę pomarańczowo-czarnych drużyny, ale trzeba przyznać że wszystkie zawodniczki zagrały dobrze. Zapewne nie bez wpływu na postawę drużyny ma fakt że kilka dni temu siatkarki otrzymały zaległe wynagrodzenie. Gospodynie sobotniego meczu bardzo dobrze broniły, poprawiły przyjęcie, ale też sporo punktów zdobyły skutecznymi atakami. Niewiele brakowało by zainkasowały trzy punkty, ale i tak za to piękne widowisko które stworzyły w sobotę, zasłużyły na duże brawa.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando bydgoszczanek, które już na początku uzyskały kilku-punktową przewagę (1:5) i utrzymały ją do końca. Zupełnie inaczej przebiegała druga partie w której gospodynie skutecznie atakowały (Kasprzak i Dorsman), a blok KSZO był nie do „przejścia”. KSZO prowadził 11:6, potem po ataku Łyszkiewicz 17:11, ale w końcówce rywalki zniwelowały stratę (24:24). Na szczęście ataki Łyszkiewicz i Kasprzak dały KSZO wygrana. Początek trzeciego seta był wyrównany, ale potem szczelny blok i skuteczne ataki KSZO oraz serie błędów rywalek, dały gospodyniom przewagę i wygrana do 15. Czwarty set był od początku wyrównany, ale w końcówce to Pałac był skuteczniejszy. W tie breaku wyrównana walka trwała do zmiany stron, a potem już „odjechały” bydgoszczanki.

Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!

Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!

Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?