Siatkarki KSZO Ostrowiec z kontraktami do połowy maja. Co dalej?

Rafał Soboń
W piątym secie, libero KSZO Anna Korabiec przez chwilę zajęła się sędziowaniem na linii. Trzeba przyznać, że z gracją. Rafał Soboń
Do niedzieli, 15 maja ważne są kontrakty siatkarek KSZO Ostrowiec. Przed działaczami rozmowy z zawodniczkami zadanie zbudowania nowego zespołu. Ma to być kadrowa ewolucja, a nie jak przed rokiem - rewolucja.

W niedzielę zespół KSZO Ostrowiec po raz ostatni zagrał w oficjalnym meczu w składzie z sezonu 2015/2016. Okazją ku temu był towarzyski – charytatywny – mecz z drużyną Developresu Rzeszów, który odbył się w Przemyślu.

Spotkanie rozegrano w ramach akcji pomocy dla funkcjonariuszki Bieszczadzkiego Oddziału Służby Granicznej, Krystyny Walat. Kilka miesięcy temu, na inauguracji sezonu Orlen Ligi w Rzeszowie u kibicującej rzeszowiankom Krystyny doszło do udaru mózgu. Z hali trafiła do szpitala, gdzie lekarze zdiagnozowali u niej tętniaka podpajęczynówkowego mózgu. Dzięki szybkiej, sprawnej operacji, natychmiastowej rehabilitacji i dużemu wsparciu najbliższych, Krysia wraca do zdrowia, a mecz z udziałem zespołu KSZO przyciągnął na trybuny 600 kibiców, a dochód z imprezy w całości przeznaczono na pomoc funkcjonariuszce BOSG. Przy okazji zawodniczki obu drużyn miały okazję zwiedzić salę tradycji i zapoznać się ze sprzętem użytkowanym przez Straż Graniczną.

W rozegranych czterech setach, padł remis 2:2. Oba zespoły przystąpiły do niego bez kilku zawodniczek. Stąd też po stronie rzeszowianek występowały na zmianę środkowe KSZO, z kolei na rozegraniu ostrowczanek w wyniku niedyspozycji Eweliny Polak i Pauliny Szpak zagrała Beata Mielczarek. Piąty set był już czystą zabawą. Po jednej stronie siatki zaprezentowały się połączone siły KSZO i Developresu, po drugiej na parkiecie pojawili się funkcjonariusze BOSG oraz VIP-y.

Po meczu w Przemyślu, zawodniczki - którym kontrakty wygasają 15 maja - dostały wolne i rozjechały się do rodzinnych domów. Tymczasem okres wytężonej pracy czeka teraz na działaczy, którzy muszą dopiąć szczegóły transferowe i dotyczące sztabu szkoleniowego. Najbliższe dni powinny dać odpowiedź, czy zespół wciąż prowadzić będzie trener Dariusz Parkitny oraz które z zawodniczek znajdą się w nowobudowanym zespole. Większość z obecnych zawodniczek wyraziła chęć dalszej gry w KSZO. Dariusz Parkitny - jeśli nadal będzie trenerem - po roku pracy w obecnym składzie, widzi już pewne rozwiązania - włącznie z przestawieniem nominalnej pozycji dla jednej z nich. Wszystko opiera się jednak póki co na wstępnych rozmowach. Do konkretów, potrzebne jest ustalenie budżetu i dopiero wówczas będzie można rozmawiać o nowych kontraktach. Rozmowy ze sponsorami są w toku, a maj powinien przynieść pierwsze konkretne decyzje. Zapowiada się więc emocjonująca... przerwa w rozgrywkach