W meczu siatkarskiej OrlenLigi kobiet KSZO Ostrowiec przegrał z PTPS Piła.

KSZO Ostrowiec SA - PTPS Piła 0:3 (19:25, 20:25, 13:25)

KSZO: Szczygioł 5, Polak 1, Brzóska 2, Piotrowska 7, Bednarek 4, Ściurka 12, Bulbak (libero) oraz Szpak, Pieczka 1, Korabiec (libero), Dybek 4, Mielczarek 3.

PTPS: Kwiatkowska 9, Wilk 7, Sobczak 9, Leggs 11, Babicz 7, Skorupa 8, Paulinkuskaya (libero) oraz Markiewicz.
MVP: Dorota Wilk (PTPS Piła).

Przebieg: I set: 0:1, 3:8, 13:16, 14:21, 19:25. II set: 0:1, 8:7, 15:16, 19:21, 20:25. III set: 0:1, 2:8, 4:16, 10:21, 13:25.
Sędziowali: Mariusz Fiutek (Będzin), Grzegorz Janusz (Jasło).

Widzów: 600.

Pierwsza partia zdecydowanie lepiej została rozpoczęta przez siatkarki z Piły, które szybko zdominowały sytuację na boisku (1:4), by na pierwszej przerwie technicznej prowadzić aż pięcioma oczkami po trzech skutecznych blokach z rzędu (2 razy Leggs i raz Wilk). Kiedy na tablicy wyników rywalki osiągnęły dziesiąty punkt (przy czterech KSZO) trener Dariusz Parkitny poprosił o czas. Niewiele to jednak zmieniło w grze i przy stanie 6:14 zmuszony był wziąć druga przerwę, a po niej dokonał także zmian w ataku i rozegraniu. Ostrowczanki wprawdzie zaczęły odrabiać straty i zbliżyły się do rywalek na dwa oczka (13:15), jednak bezradność KSZO doskonale była widoczna, gdy przy stanie 18:23 punkt zdobyła libero gości, która przebiła piłkę, a siatkarki KSZO nie zdołały jej podbić. Pomarańczowo – czarne przegrały pierwszą partię do 19 po zepsutej zagrywce Pauliny Szpak...

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany, choć tylko do stanu po 15. Na początku asami serwisowymi popisały się Kinga Dybek i Karolina Bednarek i na pierwszej przerwie technicznej po skutecznym ataku Doroty Ściurki gospodynie prowadziły jednym punktem. Z 9:7, szybko zrobił się remis, a następnie dwupunktowa przewaga była po stronie rywalek. Od wspomnianego remisu po 15, ponownie odskoczyły gospodyniom i choć te zbliżyły się jeszcze raz na punkt (19:20), ostatecznie po ataku Kwiatkowskiej, która przebiła się przez podwójny blok, uległy do 20.

W trzeciej partii od stanu po 2, jedenaście punktów z rzędu zdobyły przyjezdne. Ostrowczanki nie mogły wyjść z niekorzystnego ustawienia. Trzynasty punkt asem zdobyła Joanna Sobczak, a gospodynie odzyskały zagrywkę dopiero po podwójnym odbiciu rozgrywającej Doroty Wilk. Po skutecznym bloku Kwiatkowskiej na Ściurce, druga przerwa techniczna padła łupem ekipy z Piły (4:16). Kolejne akcje - piłka rozegrana za antenkę i ustrzelona zagrywką Anna Korabiec - nie poprawiły wizerunku KSZO. Przegrywając 7:19, trzy punkty z rzędu zdobyła Beata Mielczarek, jednak blok Skorupy na Polak zakończył tę partię do 13.