Siatkarki KSZO wygrały pierwszy mecz w rywalizacji o 9. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet

Mirosław Rolak
W pierwszym meczu o 9. miejsce w LSK KSZO Ostrowiec pokonał Impel Wrocław. Stan rywalizacji 1:0 (gra się do dwóch wygranych).

KSZO Ostrowiec -Impel Wrocław 3:2 (25:19, 25:20, 22:25, 15:25, 16:14)

KSZO : Wojtowicz 8, Stroiwąs 3, Miros 22, Szkrzypkowska 7, Łyszkiewicz 17, Gryka 3, Paulikouskaja (libero) oraz Soter 8 i Markiewicz.
Impel: Flendrich 1, Wołodko 4, Murek 18, Łozowska 8, Gierak 15, Chojnacka 18, Stenzel (libero) oraz Trojan 7 i Pancewicz
Sędziowali: Anna Banaś i Marcin Walerzak.

Przebieg: I set: 4:3, 10:4, 12:6, 13:8, 15:9, 17:10, 18:11, 22:12, 24:15, 25:19.
II set: 3:3, 6:4, 9:6, 11:8, 12:12, 12:15, 16:16, 19:17, 20:18, 23:19, 25:20.
III set: :3:3, 6:6, 7:9, 10:13, 12:15, 14:17, 15:20, 18:22, 19:23, 21:23, 22:25
IV set: 2:4, 4:5, 5:8, 6:10, 7:14, 8:17, 11:18, 12:21, 14:24, 15:25 IV set: 1:5, 5:5, 7:7, 9:9, 10:11, 12:12, 14:12, 14:14, 16:14.

Gospodynie zafundowały kibicom prawdziwy horror, wygrywają pewnie dwa pierwsze sety i ...przegrywając dwa kolejne.Równie emocjonujący był tie break, w którym prowadzenie „przechodziło z rąk do rąk”. Impel przyjechał do Ostrowca w mocno „eksperymantalnym”, dziewięcioosobowym składzie w którym było zaledwie kilka zawodniczek z podstawowej drużyny. Wydawało się więc że gospodynie łatwo poradzą sobie w dwumeczu.
Dwa pierwsze sety przebiegały „zgodnie z planem”. KSZO miał setbola przy stanie 24:15 , ale ambitne zawodniczki Wrocławia cztery setbole obroniły. W drugim było już trochę gorzej, ale ostatecznie gospodynie wygrał drugiego seta do 20. Po przerwie ...role się odwróciły. W trzeciej partii, pełnej błędów z obu stron, to Impel był częściej na prowadzeniu, skuteczniej atakował i ostatecznie wygrał seta do 22. Wrocławianki podbudowane sukcesem zagrały bardzo dobrze w czwartym secie, prowadziły od początku(7:14) i ostatecznie wygrały do 15. W tie breaku raz jeden raz drugi zespół wychodził na prowadzenie. Impel obronił dwa meczbole, ale dwa skuteczne bloki dały gospodyniom zwycięstwo. Drugi mecz w poniedziałek o godz. 18 2 Ostrowcu.