Siatkarki Piątki Sandomierz grały w Stalowej Woli

/ARKA/
Kamil Markiewicz
W ćwierćfinałowym turnieju mistrzostw Polski młodziczek sandomierzanki wyszły z grupy, ale nie udało im się wywalczyć awansu do półfinału mistrzostw Polski. W Stalowej Woli walczyło sześć zespołów podzielonych na dwie grupy.

W rozgrywkach grupowych Piątka przegrała z gospodyniami, Vegą MOSiR 0:2 (16:25, 8:25) oraz pokonała Tomasovię Tomaszów Lubelski 2:0 (25:18, 25:20), z drugiego miejsca awansując do fazy finałowej. W niej w decydującym o awansie do półfinału mistrzostw Polski spotkaniu przegrały z Remisem TPS Lublin 0:2 (14:25, 19:25) i to lublinianki zagrają w półfinale, a także UKS SMS Warszawa, który w fazie finałowej pokonał Vegę MOSiR Stalowa Wola 2:0. Najlepszą zawodniczą Piątki w meczu z Remisem TPS Lublin wybrana została Aleksandra Sulik. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, a wyróżnione zawodniczki statuetki. Piątka Sandomierz grała w Stalowej Woli w składzie: Eliza Sękul, Joanna Krempa, Maria Raszak, Antonina Snopek, Aleksandra Sulik, Klaudia Czaja, Aleksandra Paw, Weronika Wrona. Trener Zbigniew Jurek.