Siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska zdobyły puchar...

  Siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska zdobyły puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Siatkarki z Kluczewska.

  Siatkarki z Kluczewska.

  Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego dla siatkarek z Kluczewska. 3 grudnia w Busku - Zdroju odbył się Finał Wojewódzki Szóstego Festiwalu Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W kategorii dziewcząt wystąpiła Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kluczewska, która ostatecznie triumfowała w całym turnieju.
  Siatkarki z Kluczewska.

  Siatkarki z Kluczewska.

  W wielkim finale zagrało sześć najlepszych drużyn siatkarskich z naszego województwa (zwycięzców eliminacji).

  W początkowej fazie turniej rozgrywany był w dwóch trzy zespołowych grupach. W wyniku losowania dziewczęta z Kluczewska trafiły do grupy „A” wraz z Szkołą Podstawową Niekłań Wielki i Szkołą Podstawową Ćmińsk. Grupę „B” tworzyły: Szkoła Podstawowa numer 13 Skarżysko Kamienna, Szkoła Podstawowa Radoszyce oraz Szkoła Podstawowa Szaniec.

  Siatkarki z Kluczewska w swoim pierwszym meczu pokonały SP Ćmińsk 2:0 (25:19, 25:18), następnie SP Niekłań Wielki także 2:0 (25:14; 25:4) i pewnie awansowały do wielkiego finału, gdzie czekała na nie już drużyna SP Radoszyce - zwycięzca grupy „B”.

  Mecz o pierwsze miejsce miał bardzo emocjonujący przebieg i zakończył się wynikiem 2:1 (25:6; 22:25; 15:12) dla Kluczewianek co dało im końcowy triumf w całych rozgrywkach.

  Klasyfikacja końcowa

  Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Radoszyce, 3. SP Niekłań Wielki, 4 SP Szaniec, 5-6. SP Ćmińsk, SP Nr 13 Skarżysko Kamienna.

  Najlepszą zawodniczką (MVP) całego turnieju została kapitan drużyny z Kluczewska - Amelia Mazur.

  Warto nadmienić, że Siatkarki z Kluczewska w Pucharze Marszałka wystąpiły po raz piąty z rzędu i z każdego finału przywoziły medal: 2014 - złoto, 2015 - złoto, 2016 - srebro, 2017 - brąz, 2018 - złoto!

  W grze siatkarek z Kluczewska widać jeszcze wyraźny brak ogrania turniejowego dlatego też już w grudniu zagrają one w bardzo silnie obsadzonych turniejach ogólnopolskich w Tuszynie i Łasku co miejmy nadzieję spróbuje zbudować jak najlepszą formę na najważniejsze rozgrywki, które odbywać będą się wiosną 2019 roku.

  Oto zwycięski skład

  Szkoła Podstawowa Kluczewsko w finale pucharu marszałka zagrała w następującym składzie: Amelia Mazur (kapitan zespołu), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Nikola Olczyk, Natalia Wójcik, Emilia Wójcik, Kinga Turczyn, Natalia Toborek, Aleksandra Borowiecka. Opiekun - Tomasz Dębowski.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:


  Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]  Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]
  Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa  Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

  ZOBACZ TEŻ: Sportowy flesz filmowy. Którzy sportowcy mają najwięcej dzieci?  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo