Siatkarz Staszów zwyciężył finał "Świętokrzyskie Volley Cup" (zdjęcia)

Agnieszka Kuraś
Zespół “Siatkarz” Staszów wygrał finałowe spotkanie w Piłce Siatkowej Mężczyzn “Świętokrzyskie Volley Cup. Przeciwnikiem staszowskiej drużyny był zespół Kajrox MKS Orlicz Suchedniów. Spotkanie zakończył wynik 3:1 (25:17, 25:19, 24:26, 25:14). Agnieszka Kuraś
W piątek, 29 maja w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie odbył się mecz finałowy w Piłce Siatkowej Mężczyzn "Świętokrzyskie Volley Cup". W finale zmierzyły się drużyny "Siatkarza" Staszów oraz Kajrox MKS Orlicz Suchedniów.
Siatkarz Staszów zwycięzcą Volley Cup

Siatkarz Staszów zwyciężył finał "Świętokrzyskie Volley Cup"

Zacięty pojedynek obserwowała licznie zgromadzona publiczność, która żywiołowo dopingowała swoich faworytów. Do ostatniej minuty spotkanie mocno trzymało w napięciu. Pierwsze dwa sety meczu dały zwycięstwo Siatkarzowi. By jednak ci nie poczuli się zbyt pewnie w trzecim secie drużyna gości wygrała 24:26. Emocje sięgnęły zenitu w czwartym secie spotkania, który okazał się ostatnim i zwycięskim dla staszowskiej drużyny, która sięgnęła tym samym po finałowy puchar "Świętokrzyskie Volley Cup".

Spotkanie zakończył wynik 3:1 (25:17, 25:19, 24:26, 25:14). Najlepszym zawodnikiem meczu został Patryk Lampart, zaś puchar dla najlepszego zawodniku całego turnieju odebrał Karol Leks. Starosta staszowski Michał Skotnicki i burmistrz Leszek Kopeć uhonorowali drużyny medalami i pucharami.

Podczas przerw w rywalizacji przeprowadzono licytację koszulek i dresu siatkarza Jakuba Szałankiewicza. Koszulki wylicytowano za 210 i 250 złotych, a dres za 350 złotych. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz walczącej z chorobą nowotworową, 23-letniej staszowianki Karoliny Juszczyk.

- Nawet nie myśleliśmy, że się tak stanie, choć muszę powiedzieć, że wierzyłem w moich chłopaków, wiem że grają na bardzo wysokim poziomie z resztą pokazało to finałowe spotkanie. Finał był pełen emocji. Myślę, że nie zawiedliśmy naszych kibiców. Swoim dopingiem także przyczynili się do tego zwycięstwa. Dziękujemy im za to, że są i proszę żeby byli dalej z nami. W imieniu swoim i całej drużyny bardzo dziękuję także wszystkim sponsorom - powiedział Kacper Stolarski trener Siatkarza Staszów.

Skład drużyny Siatkarz Staszów: Karol Leks, Patryk Lampart, Michał Dziedzic, Jan Darowski, Damian Błaszczyk, Adrian Franusiak, Albert Franusiak, Piotr Jawor, Adam Orkisz, Bogdan Rogoziński, Krzysztof Król.