Siatkarze Farta Kielce gotowi na Wieluń

/SAW/
Trener Farta Dariusz Daszkiewicz liczy, że jego zespół wreszcie pokona Wieluń i przerwie fatalną serię meczów z tą drużyną w PlusLidze siatkarzy. (Fot. Sławomir Stachura) fot. Sławomir Stachura
W sobotę o godzinie 18 siatkarze Farta Kielce grają w meczu PlusLigi z Pamapolem w Wieluniu. Kielczanie chcą wreszcie wygrać z tą drużyną.

Do tej pory zespoły zmierzyły się trzy razy i wszystkie mecze wygrali wielunianie. W rundzie zasadniczej 3:1 w Kielcach i 3:0 w Wieluniu, w drugiej fazie 3:2 w Kielcach.

- Najwyższa pora pokonać ten zespół, bo bilans rzeczywiście mamy z nią fatalny. Trzy mecze i tylko jeden punkt. Z pozostałymi zespołami z grupy spadkowej jest on zdecydowanie lepszy. Z Olsztynem zdobyliśmy sześć punktów na dziewięć możliwych, z Jastrzębskim Węglem też sześć. Co trzeba zrobić by pokonać Wieluń? Grać do końca tak jak oni. W Kielcach mieliśmy dwa meczbole, a mimo to przegraliśmy 2:3.

Wieluń w podobny sposób jak z nami wygrał w Olsztynie 3:2, choć przegrywał już w setach 1:2 i 9:14 w secie czwartym. Musimy się nauczyć tego od nich. Jesteśmy przygotowani na walkę - podkreśla Dariusz Daszkiewicz, trener Farta.

"Farciarze" na czwartek mają zaplanowane dwa treningi w Hali Legionów. Pierwszy w siłowni, drugi typowo siatkarski. W piątek w południe zespół wyjeżdża już do Wielunia. Będzie tam trenował w piątek o godzinie 19.