Siatkarze Farta Kielce idą jak burza ! (video, zdjecia)

Sławomir STACHURA [email protected]
Sławomir Jungiewicz (w ataku) miał wielki wkład we wczorajsze zwycięstwo Farta.
Sławomir Jungiewicz (w ataku) miał wielki wkład we wczorajsze zwycięstwo Farta. Sławomir Stachura
Siatkarze Farta Kielce wygrali po raz siódmy z rzędu i mają na koncie same zwycięstwa. W niedzielę pokonali wicelidera z Piły 3:0.

Zwycięska passa siatkarzy Farta Kielce trwa nadal. W niedzielę w Hali Legionów w Kielcach beniaminek pierwszej ligi pokonał wicelidera Jokera Piłę 3:0. Joker to jeden z faworytów rozgrywek, ale w Kielcach musiał uznać wyższość podopiecznych trenera Dariusza Daszkiewicza.

Fart Kielce - Joker-Rodło Piła 3:0 (25: 20, 25:23, 26:24)

Fart: Kozłowski, Jungiewicz (zdobył 15 punktów), Zniszczoł 5, Krzywiecki 9, Sopko 7, Makaryk 3 oraz Swaczyna(libero), Zarankiewicz 3, Sukoczev.

Sędziowali: Grzegorz Janusz (Jasło), Marek Litwiński (Jarosław). Widzów 2000.

NAJŁATWIEJ W PIERWSZYM …

Kielczanie spodziewali się z Jokerem trudnej przeprawy i nie można powiedzieć, że był to dla nich łatwy mecz. Poradzili sobie jednak z jednym z faworytów do awansu łatwiej niż przypuszczali. Szczególnie w pierwszym secie, gdy gospodarze nie oddali prowadzenia od początku do końca. Prowadzili 7:2, potem Joker po kilku udanych atakach swojego doświadczonego kapitana Witolda Chwastyniaka dociągnął na 9:8. Od stanu 13:10 po kolejnych udanych akcjach Macieja Krzywieckiego kielczanie znów zaczęli uciekać rywalom i ostatecznie zwyciężyli 25:20.

…NAJTRUDNIEJ W TRZECIM

Drugi set zaczął się od prowadzenia gości i choć nie było ono wyższe niż trzy punkty, to po raz pierwszy na prowadzenie Fart wyszedł dopiero przy stanie 17:16. Bardzo skuteczny w ataku był w końcówce seta Sławomir Jungiewicz, z którym nie radził sobie blok gości, kilka udanych akcji mieli też Martin Sopko i Krzysztof Makaryk.

Najtrudniejsza przeprawę gospodarze mieli w trzecim secie. Znów od prowadzenia zaczął Joker, potem przejęli je kielczanie i udało im w końcówce doprowadzić do stanu 24:21, ale Joker obronił trzy meczbole. Gospodarze nie dali sobie jednak wydrzeć zwycięstwa, a skuteczny blok zakończył mecz, w którym Fart znów potwierdził, że w tym sezonie bardzo poważnie będzie liczył się w walce o PlusLigę.

AWANS PRZEZ PLAY-OFF

Droga do awansu jest jeszcze długa i prowadzi przez play off, których zasady nie zostały jeszcze ostatecznie ustalone. Najprawdopodobniej pierwszy zespół pierwszej ligi zagra w play-off z czwartym zespołem, potem ze zwycięzcą play -off drużyn z drugiego i trzeciego miejsca. Zwycięzca play off pierwszej ligi awansuje bezpośrednio do PlusLigi, a drugi zespół zagra w barażu z przedostatnią drużyną najwyższej ligi.

W innych meczach: Ślepsk Suwałki - Trefl Gdańsk 0:3, Energetyk Jaworzno - BBTS Bielsko-Biała 3:1, GTPS Gorzów Wlkp - Avia Świdnik 0:3, Pronar Hajnówka - AZS PWSZ Nysa 2:3, Morze Bałtyk Szczecin - SMS PZPS I Spała, przełożony, Orzeł Międzyrzecz - pauzował.