Siatkarze Farta nie zagrają w finałowym turnieju Pucharu Polski. Przegrali w Gorzowie Wielkopolskim 2:3

/SAW/
Siatkarze Farta przegrali w meczu szóstej rundy Pucharu Polski z GTPS w Gorzowie Wielkopolskim. Fot. Sławomir Stachura
Siatkarze Farta przegrali z pierwszoligowym Rajbud GTPS Gorzów 2:3 i zabraknie ich w finałowym turnieju Pucharu Polski, który odbędzie się w styczniu z udziałem ośmiu zespołów w Warszawie, Legionowie i Nowym Dworze Mazowieckim.

Rajbud GTPS Gorzów Wlkp. - FART Kielce 3:2 (28:26; 19:25; 25:22; 18:25; 15:9).
Fart: Kozłowski, Sopko, Castard, Kapfer, Kamiński, Bielicki, Drzyzga (libero) oraz Szczerbaniuk, Dobrowolski, Jungiewicz.

"Farciarze", którzy są rewelacją PlusLigi, choć jechali do Gorzowa Wlkp. osłabieni brakiem narzekających na drobne urazy Piotra Łuki i Miłosza Zniszczoła, to liczyli na awans. Ale niestety, gospodarze zagrali bardzo ambitnie, a zmiennicy beniaminka PLusLigi nie mieli dobrego dnia.
Trener Daszkiewicz w pierwszym secie wypuścił rezerwowy skład (Kacper Bielicki, Michał Kozłowski, Martin Sopko, Ludovic Castard, Adam Kamiński), w następnych na boisko weszli już Maciej Dobrowolski, Sławomir Jungiewicz i Robert Szczerbaniuk, ale kielczanie nie potrafili jakoś do końca uporządkować gry w ważnym przegranym trzecim secie i choć czwartego znów wygrali zdecydowanie, to w tie-breaku większą odpornością psychiczną wykazali się gospodarze.

- Szkoda, bo liczyłem na awans. Drugiego i czwartego seta wygraliśmy zdecydowanie, ale w pozostałych było źle. Za dużo błędów. Niestety, popsuły nam się humory na święta, bo liczyłem na to że awansujemy. Zagraliśmy słabo, bardzo nierówno, a w decydującym, piątym secie gospodarze objęli prowadzenie 3:0 i nie pozwolili nam odebrać sobie zwycięstwa- podsumował trener Dariusz Daszkiewicz.

Pierwszoligowy GTPS o awans do półfinału Pucharu Polski zmierzy się z mistrzem Polski PGE Skrą Bełchatów. Finałowy turniej z udziałem ośmiu zespołów odbędzie się w dniach 20- 23 stycznia. Niestety, bez Farta Kielce. Kielczanom pozostały rozgrywki PlusLigi a najbliższy mecz już w środę, 29 grudnia w Kielcach z Asseco Resovią Rzeszów.