Siatkarze Farta przegrali z ZAKSĄ 0:3. Załatwił ich Francuz Rouzier

Sławomir Stachura
W ostatnim meczu w tym roku siatkarze Farta ulegli ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle 0:3. Czołową postacią gości był Francuz Antonin Rouzier (drugi z lewej). Fot. Sławomir Stachura
Siatkarze Farta Kielce nie zdołali urwać nawet punktu w meczu z liderem z Kędzierzyna-Koźla. Choć goście zagrali bez Pawła Zagumnego, to poradzili sobie w Kielcach bez problemu, a w roli głównej wystąpił francuski atakujący Antonin Rouzier.

Zopacz zapis relacji na żywo z meczu Fart Kielce - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Fart Kielce - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 23:25, 28:30)
Fart: Pujol, Buszek 8, Kapfer 13, Kamiński 6, Zniszczoł 9, Nilsson 11, Żurek (libero) oraz Kozłowski.
ZAKSA: Pilarz 3, Samica 13, Ruciak 6, Gladyr 7, Kaźmierczak 5, Rouzier 20, Gacek (libero) oraz Witczak, Warda.

Przebieg: I set: 0:1, 7:6, 9:11, 13:15, 13:20, 17:22, 18:25. II set:2:2, 10:7, 13:12, 15:16, 20:20, 22:23, 23:23:23:25. III set. 5:3, 8:7, 16:12, 17:15, 19:19, 20:22, 23:23, 24:23, 25:24, 27:26, 28:27, 28:30.
MVP meczu: Antonin Rouzier (ZAKSA).

Sędziowali: Robert Dworak i Maciej Twardowski. Widzów 3 000.

Zagumny przyjechał do Kielc, ale w nocy dopadła go grypa żołądkowa i jeden z najlepszych rozgrywających świata nie mógł wyjść na boisko. Dobrze zastąpił go jednak kapitan gości - Grzegorz Pilarz. Po drugiej stronie siatki zawiódł natomiast rozgrywający Farta - Francuz Pierre Pujol i już w pierwszym secie zmienił go Michał Kozłowski.

- Okres ochronny się skończył. Od reprezentanta Francji mam prawo wymagać więcej. Michał zrobił duże postępy i jeśli będzie się tak dalej rozwijał, to kto wie, czy na stałe nie będzie grał w pierwszej "szóstce" - mówił wyraźnie niezadowolony z postawy Pujola trener "Farciarzy" Grzegorz Wagner.

Pierwszy set był kiepski w wykonaniu Farta i ZAKSA od początku prowadziła, wygrywając zdecydowanie.
W dwóch kolejnych kielczanie grali lepiej prowadzili nawet kilkoma punktami ale w decydujących momentach trochę zabrakło charakteru i determinacji. Inna sprawa, że w końcówkach obu tych partii kapitalnie zagrywał i kończył ataki ZAKSY reprezentant Francji Antonin Rouzier. To on w trzeciej partii, gdy kilka razy Fart miał piłkę setową, nie pozwolił gospodarzom zdobyć dwupunktowej przewagi i został potem słusznie wybrany najlepszym graczem meczu.

- Trochę zabrakło dziś charakteru i zęba w naszej grze To chyba zaważyło w dwóch ostatnich setach o naszych przegranych, bo było one wyrównane - ocenił Maciej Pawliński, kapitan Farta.
- Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa na trudnym terenie w Kielcach, bo Fart mocno tu postraszył Bełchatów, przegrał 2:3, a my dziś zdołaliśmy wygrać bez straty seta - przyznał Grzegorz Pilarz, kapitan ZAKSY..
W innych meczach 10 kolejki PlusLigi: PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk 3:0, Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 0:3, Delecta Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska 3:2 Jastrzębski Węgiel - Tytan AZS Częstochowa 3:0.
Mówią trenerzy:

Krzysztof Stelmach, ZAKSA: - Cieszę się z tego zwycięstwa na trudnym terenie. Udowodniliśmy sobie, że potrafimy grać nawet mając kadrowe problemy i nie będąc w najwyższej formie. Grzesiek Pilarz dobrze dziś zastąpił "Gumę". Ten mecz to festiwal zepsutych zagrywek.

Grzegorz Wagner, Fart: - Mocna zagrywka i dobra gra Rouziera w końcówkach drugiego i trzeciego seta zadecydowały o tym, że je przegraliśmy. Nie zgadzam się też z Maćkiem Pawlińskim, że zabrakło nam dziś charakteru. Przegraliśmy przecież dwa sety w stosunku 23:25 i 28:30. To o czymś świadczy