Siatkarze Farta wygrali 3:0 z Jokerem. Jedna wygrana od finału (video, zdjęcia)

/SAW/
Skuteczny blok Miłosza Zniszczoła (z lewej) i Macieja Krzywieckiego w środowym meczu. fot. Sławomir Stachura
Siatkarze Farta Kielce pokonali w środę w Hali Legionów Jokera Piłę i w rywalizacji play off do trzech zwycięstw prowadzą z 2:0. Sprawa awansu do finału play off pierwszej ligi może się rozstrzygnąć już w najbliższy weekend.

Fart Kielce - Joker Piła 3:0 (26:24, 26:24, 25:19)
Fart: Jungiewicz 7, Kozłowski 1, Zniszczoł 4, Sopko 7, Krzywiecki 8, Bielicki 1, Swaczyna (libero) oraz Makaryk 1
Widzów: 1300

Wydawać by się mogło, że środowe zwycięstwo było łatwiejsze dla kielczan niż wtorkowe, ale nic bardziej mylnego. Wszystkie sety były bardzo zacięte i tylko w ostatnim po udanych zagrywkach Kacpra Bielickiego i dwóch skutecznych blokach gospodarzom udało się odskoczyć i wygrać bardziej zdecydowanie. Ale zagrali przede wszystkim równo i prowadzą w rywalizacji play off 2:0. Teraz do awansu do finału play off potrzebują już tylko jednego zwycięstwa nad Jokerem. Trzeci mecz odbędzie się w sobotę lub niedzielę, a ewentualnie czwarty w niedzielę lub w poniedziałek. W najgorszym przypadku dla Farta drużyny wrócą do Kielc, gdzie stoczą decydującą piątą rozgrywkę o awans.

- Ja mam nadzieję, że już w trzecim meczu wygramy i będziemy mieli więcej czasu na to by przygotować się do finałowej potyczki w play off. Dzisiejszy mecz był wyrównany, ale to nam udało się jednak wychodzić z każdego seta zwycięsko. Zagraliśmy bardziej równo niż we wtorek, bo w pierwszym meczu mieliśmy wzloty i upadki - ocenił Martin Sopko, wyróżniający się zawodnik Farta w obu pojedynkach z Jokerem.