Siatkarze Gumpa wicemistrzem województwa

/waf/
Nie było niespodzianki w dodatkowym turnieju juniorów o mistrzostwo województwa świętokrzyskiego i SMS UKS Gump zajął drugie miejsce.

W Kielcach odbył się dodatkowy turniej o mistrzostwo świętokrzyskiej ligi piłki siatkowej juniorów. Drużynie STS-u przysługiwało prawo do przeprowadzenia takiego turnieju, gdyż ma zawodnika w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale.

Mistrz rundy zasadniczej- AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce, po raz kolejny potwierdził, że jest najlepszy w województwie w tej kategorii wiekowej. Akademicy pokonali STS 3:0 i w takim samym stosunku ostrowiecki SMS UKS Gump, w setach do: 13, 15 i 23.

W meczu, który decydował o tytule wicemistrzowskim, podopieczni Jerzego Pacholczaka wygrali z STS-em 3:1 (26:28, 25:20, 25:13, 25:23), zachowując swoją pozycję po rundzie zasadniczej.

Wszystkie te zespoły awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Ostrowczanie zagrają w Rzeszowie w dniach 28 lutego - 1 marca, a ich rywalami w podgrupie będą AKS Rzeszów I i Serbinów Biała Podlaska. W drugiej podgrupie rywalizować będą UKS Międzyrzecka Trójka, Gim-net Mońki i MKS MDK Warszawa. Po dwa najlepsze zespoły w każdej grupie zagrają ze sobą "na krzyż". Zwycięzcy tych konfrontacji awansują do półfinału mistrzostw Polski.