Siatkarze Hetmana zainkasowali komplet punktów (zdjęcia)

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Przyjmujący Hetmana Włoszczowa Damian Nowak (w ataku) pokazał się z bardzo dobrej strony w spotkaniu z ZUS Kielce. Fot. Kamil Markiewicz
Włoszczowscy trzecioligowi siatkarze pokonali ZUS Kielce 3:1. W piątek 6 grudnia podejmować będą MKS Kielce w meczu Pucharu Świętokrzyskiej Siatkówki

ZUS Kielce - Hetman Włoszczowa 1:3 (25:19, 17:25, 20:25, 23:25). Hetman:

Orlikowski, Górski, Orzechowski, Szymczyk, Synowski, Lichosik, K. Jędrych (libero) oraz Brych, Nowak, Matuszczyk.

Spotkanie szóstej kolejki Hetman rozegrał w podkieleckiej Cedzynie. Pierwszy set nie był udany w wykonaniu naszej drużyny, która uległa gospodarzom 19:25, po słabej partii. Od drugiego seta gra Hetmana zaczęła się poprawić. Zespół przestał popełniać błędy w zagrywce, których w pierwszym secie robił mnóstwo. Znacznie lepiej wyglądała także gra w ataku. Włoszczowski zespół zwyciężył 25:17. Kolejne dwie partie także należały do naszej drużyny, która wygrała kolejno do 20 i 23 punktów.

- Pierwszy set był przez nas przespany. Graliśmy słabo, a u zawodników nie było widać ochoty do gry. W drugim secie nasza gra znacznie się poprawiła. Zagraliśmy trudniejszą zagrywkę, dzięki której udało nam się odrzucić przeciwników od siatki. Myślę, że był to klucz do zwycięstwa w tej konfrontacji - mówił Andrzej Urbański, trener Hetmana.
Pozostałe wyniki szóstej kolejki: Lerko Kielce - Kajrox MKS Orlicz Suchedniów 0:3 (24:26, 20:25, 18:25), Trans City Castorama Kielce - UKS MKS Gump Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:21, 25:18, 25:18), KU AZS Uniwersytet Jana Kochanowskiego Kielce - Oświata Solidarność Kielce 3:1 (25:19, 20:25, 25:22, 25:8), Focus Kielce - SF Wioletta/Koneser Skarżysko-Kamienna - mecz zakończył się po zamknięciu tego wydania "Echa Włoszczowy". Jego wynik dostępny jest na portalu WWW.ECHODNIA.EU/SPORT.

10. Lerko 6 0 1:18 345:474

W następnej kolejce: Hetman - SF Wioletta/Koneser, piątek 13 grudnia, Oświata Solidarność - ZUS Kielce, Trans City Castorama - Uniwersytet, Kajrox MKS Orlicz - UKS MKS Gump, Lerko - Focus.

MECZ PUCHAROWY
W piątek 6 grudnia, o godzinie 19.30, w hali przy ulicy Wiśniowej we Włoszczowie Hetman podejmował będzie w meczu pierwszej rundy Pucharu Świętokrzyskiej Siatkówki MKS Kielce.