Siatkarze SMS UKS Gump mistrzem Świętokrzyskiego w kategorii kadetów (zdjęcia)

/waf/
Już po drugim secie rewanżowego meczu z STS zawodnicy SMS UKS Gump mogli cieszyć się z mistrzostwa województwa. Waldemar Frańczak
Kadeci SMS UKS Gump okazali się lepsi w dwumeczu od swoich rówieśników ze Skarżyska-Kamiennej i sięgnęli po mistrzostwo województwa świętokrzyskiego.

Dwumecz pomiędzy zespołami SMS UKS Gump Ostrowiec a STS Skarżysko-Kamienna decydował o mistrzowskim tytule naszego województwa w kategorii kadetów. Ostrowczanie chcieli jak najszybciej zrewanżować się rywalom za ubiegłoroczną porażkę w finale i do rywalizacji podeszli bardzo zmotywowani.

Już w pierwszym meczu rozegranym w sobotę podopieczni Jerzego Pacholczaka zrobili krok ku mistrzostwu, pokonując w Skarżysku zeszłorocznego triumfatora rozgrywek 3:0 (-22, -21, -21).

Zwycięstwo dało graczom SMS-u większy spokój i pewność siebie przed drugim meczem, gdyż aby zdobyć upragniony tytuł wystarczyło wygrać jednego seta w rewanżu.

Niestety, gospodarze zaczęli niedzielny mecz od przegranej 22:25. Ale w drugiej partii osiągnęli upragniony cel, wygrywając 25:21 i mogli cieszyć się z mistrzostwa województwa świętokrzyskiego oraz awansu do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

Zdekoncentrowani ostrowczanie przegrali trzeciego seta 21:25, ale dwa kolejne rozstrzygnęli na swoją korzyść- 25:23 i 15:11- i cały mecz 3:2.