Siatkówka. Puchar Polski Amatorów - górą Bytom i Kraków

(pst)
\W finale męskiego turnieju Pucharu Polski Amatorów w Skarżysku NSZZ Solidarność Bytom (zawodnik w bloku) ograł Jaqbs Lublin 3:1. Piotr Stańczak
19 zespołów rywalizowało w pierwszym Pucharze Polski Amatorów Kobiet i Mężczyzn. Odbył się w miniony weekend w skarżyskiej hali sportowej przy ulicy Sienkiewicza.

Inicjatorem rozgrywek była Skarżyska Akademia Siatkówki Salon Fryzjerski Wioletta. W organizacji pomogło jej Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji. Rozgrywki były dużym przedsięwzięciem, nie tylko sportowym, ale też organizacyjnym. Większość ekip w nocy z soboty na niedzielę nocowała na... arenie głównej hali. Zawodnicy oraz kibice przeżyli prawdziwy maraton. Pojedynki, w zależności od fazy, rozgrywane były do dwóch lub trzech zwycięskich setów.

W męskiej batalii wystąpiły dwie nasze ekipy. Gospodarze, SAS Wioletta pokonali w grupie Centrum Bytom 2:1, Barto-szewski KS 3:0, przegrali z AKS Żyrzyn 1:2. Awansowali do ćwierćfinału. Ulegli Jaqbs Lublin 0:2 i uplasowali się w przedziale 5-8.

W finale turnieju NSZZ Solidarność Bytom pokonał lublinian 3:1. Miejsce na najniższym stopniu podium przypadło Żyrzynowi, który pokonał Papa Dance Bieruń 3:1.

Druga z naszych ekip, Belfry Skarżysko odpadła w grupie. Ulegli Papa Dance 0:3, Night Shadows Wejherowo 1:2, odnieśli jedno zwycięstwo - nad Bartnikami Kraków 2:1.

W turnieju kobiet rywalizowało pięć teamów. Jedynym naszym przedstawicielem był MKS Gala Skarżysko. Zespół ten poległ w pojedynku z Apollo Kraków i MDK Fabryczna Wro-cław 0:3, Construction Kielce i Salosem Kraków 1:2.

W żeńskim finale krakowianki wygrały z Wrocławiem 3:0, natomiast trzecie miejsce przypadło Salosowi. Pokonał on w "małym finale" kielecki Construction 2:0.

- To było duże przedsięwzięcie organizacyjne, ale uczestnicy wyjeżdżali zadowoleni. Sportowo zyskaliśmy nowe doświadczenie. Poziom turnieju był wysoki, czołowe zespoły prezentowały poziom, jaki obserwuje się w trzeciej lidze - podsumował dwudniową batalię Tomasz Borowski, prezes i trener skarżyskiej Wioletty.

Wśród gości nagradzających najlepsze drużyny było skarżyskie, siatkarskie rodzeństwo. Mowa o Katarzynie Brojek, siatkarce AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyskim i jej bracie Wojciechu Żalińskim z Cerrad Czarnych Radom.