Siatkówka. Turniej o Puchar Prezesa Szkoły Jazdy Vega

/KAR/
Drużyna Lerko Kielce po raz czwarty zwyciężyła w turnieju o Puchar Prezesa Szkoły Jazdy Vega. Fot. archiwum organizatora
W Sukowie oraz Daleszycach rozgrywany był XII Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa Szkoły Jazdy Vega w Kielcach.

Po raz czwarty zwyciężyła drużyna Lerko Kielce. Najlepszym atakującym został Damian Miązek (Cytryny), najlepszym rozgrywającym Waldemar Siwoń (Lerko Kielce), najlepszy zagrywającym Tomasz Sarna (Focus Kielce), najlepszym przyjmującym Waldemar Fabiszewski (Hydrogeotechnika Kielce), a najlepszym blokującym Wojciech Grzegolec (Hydrogeotechnika Kielce). Natomiast MVP turnieju został Andrzej Sieczkowski (Lerko Kielce).

Wyniki grupy A: Lerko Kielce - Nowiny 2:0 (20:18, 20:15), Hydrogeotechnika Kielce - Nowiny 0:2 (13:20, 18:20), Lerko Kielce - Hydrogeotechnika Kielce 2:1 (20:7, 11:20, 17:15).

1. Lerko Kielce 2 4 4:1
2. Nowiny 2 3 2:2
3. Hydrogeotechnika Kielce 2 2 1:4

Wyniki grupy B: Focus Kielce - Piłsud Kielce 2:0 (20:12, 20:10), Cytryny - Piłsud Kielce 2:0 (20:14, 20:17), Focus Kielce - Cytryny 2:1 (18:20, 22:20, 15:6).

1. Focus Kielce 2 4 4:1
2. Cytryny 2 3 3:2
3. Piłsud Kielce 2 2 0:4

Półfinały: Fokus Kielce - Nowiny 2:0 (20:16, 20:10), Cytryny - Lerko Kielce 0:2 (16:20, 14:20). Mecz o piąte miejsce: Piłsud Kielce - Hydrogeotechnika Kielce 0:2 (16:25, 20:25). Mecz o trzecie miejsce: Nowiny - Cytryny 0:2 (24:26, 22:25). Finał: Fokus Kielce - Lerko Kielce 0:2 (23:25, 16:25). Klasyfikacja końcowa: 1. Lerko Kielce, 2. Fokus Kielce, 3. Cytryny, 4. Nowiny, 5. Hydrogeotechnika Kielce, 6. Piłsud Kielce.

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków