Siatkówka. Wola Jachowa wygrała po raz piąty

Dorota KUŁAGA
Drużyna z Sukowa zajęła piąte miejsce w turnieju, ex aequo z kolegami z Publicznego Gimnazjum w Nowinach. Archiwum organizatora
W Sukowie odbył się ciekawy turniej piłki siatkowej chłopców o Puchar Prezesa Szkoły Jazdy TOM. Patronowało mu "Echo Dnia"

Już po raz dziewiąty w hali przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sukowie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Prezesa Szkoły Jazdy TOM w Kielcach. Rywalizację pod siatką po raz piąty wygrała reprezentacja Gimnazjum w Woli Jachowej.

Reprezentacja Gimnazjum z Woli Jachowej w fazie grupowej pokonała kolejno rówieśników z Publicznego Gimnazjum w Nowinach 2:0 (18:12; 18:6) oraz Gimnazjum numer 3 w Starachowicach 2:0 (18:15; 19:17). Obrońcy tytułu sprzed roku w wielkim finale spotkali się z triumfatorem grupy B - Integracyjnym Gimnazjum numer 4 w Kielcach. W decydującym meczu gimnazjaliści z Woli Jachowej nie dali szans popularnej "Czwórce". Wygrywając w dwóch partiach - 18:10, 18:11. W finale pocieszenia lepsi okazali się młodzi siatkarze ze Starachowic, którzy pokonali rywali z Brzezin 2:0 (18:11; 18:14). W turnieju tradycyjnie wzięli udział zawodnicy z Sukowa, ale tym razem nie udało się im wyjść z grupy. Gospodarze ex aequo z kolegami z Publicznego Gimnazjum w Nowinach zajęli piąte miejsce.

Jak co roku, najlepsze ekipy otrzymały pamiątkowe puchary i statuetki, a wyróżnieni zawodnicy dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. W tym gronie znaleźli się dwaj przedstawiciele zwycięskiej drużyny z Woli Jachowej: Wojciech Krzysiek - MVP turnieju oraz Paweł Satro - najlepszy rozgrywający. Wśród wyróżnionych byli także Tomasz Gaj - najlepiej zagrywający oraz Piotr Gawęcki - najlepiej blokujący (obaj Integracyjne Gimnazjum numer 4 w Kielcach). - Na indywidualną nagrodę zapracował również Bartosz Mojecki z Gimnazjum w Brzezinach. Powołane na tę okazję jury przyznało mu tytuł najlepiej przyjmującego - powiedział Grzegorz Skowerski, jeden z organizatorów tej ciekawej imprezy.

Patronat honorowy nad zmaganiami objęli Wojciech Furmanek - burmistrz Daleszyc oraz Tomasz Molendowski - prezes Szkoły Jazdy "TOM" w Kielcach. Współorganizatorem był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach.