Siatkówka. Zagrają w finale wojewódzkim

/waf/
Kamil Markiewicz
Zwycięstwem reprezentantek ostrowieckiej Szkoły Podstawowej numer 7 zakończył się półfinał wojewódzki dziewcząt w minisiatkówkę.

Niestety, do finału nie udało się awansować innym naszym szkołom. W dniach 24-25 kwietnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej numer 7 odbyły się turnieje Półfinału Wojewódzkiego Szkół Podstawowych Dziewcząt i Chłopców w minisiatkówkę. W zawodach dziewcząt uczestniczyły cztery zespoły, w tym dwa ostrowieckie- z "siódemki" i "dziesiątki". Drużyna gospodyń turnieju nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa numer 10, a kolejne szkoła w Rudkach i Lipniku.

W zawodach chłopców wzięło udział sześć zespołów. W wyniku losowania zostały one podzielone na dwie grupy. Zwycięzcy grup stoczyli mecz o 1. miejsce, a drużyny z drugich miejsc- o 3. miejsce. W tym drugim pojedynku zagrali gospodarze turnieju, którzy pokonali Szkołę Podstawową numer 1 ze Starachowic 2:1. Trzecie miejsce nie premiowane jest jednak awansem do finału wojewódzkiego. Ten uzyskali chłopcy z Rudek, którzy pokonali 2:1 rówieśników z Mirca. W zawodach brali też udział reprezentanci naszej "jedynki", którzy zajęli 3. miejsce w grupie.