Siedem medali bilardzistów Nosanu. Babica stracił samochód

/SAW/
Katarzyna Wesołowska (z prawej) i Oliwia Czupryńska zdobyły w mistrzostwach pięć medali. Fot. PZBil.
W podkieleckiej Bilczy zakończyły się w niedzielę mistrzostwa Polski w Pool Bilard. Zawodnicy Nosanu Kielce wywalczyli w tej imprezie siedem medali - złoty, cztery srebrne i dwa brązowe. Ani raz na podium nie stanął Radosław Babica, dlatego po mistrzostwach stracił pierwsze miejsce w rankingu i nagrodę - samochód.

W głównych rolach w mistrzostwach w Bilczy wystąpiły bilardzistki Nosanu - Katarzyna Wesołowska i Oliwia Czupryńska. Pierwsza zdobyła trzy medale - złoty, srebrny i brązowy, a Oliwia dwa srebrne.

W niedzielę nasze panie wywalczyły dwa medale. Oliwia Czupryńska przegrała w finale z Karoliną Pikul 3:4 z Ósemki Rzeszów w "dziesiątkę" i zdobyła "srebro". Brązowy medal w tej odmianie wywalczyła jej klubowa koleżanka Katarzyna Wesołowska, która w walce o finał przegrała właśnie z Karoliną Pikul 1:4.

W niedzielę w odmianie 14/1 "srebro" zdobył dla Kielc Bartosz Rozwadowski (Nosan) przegrywając w finale z Konradem Piekarskim z Metal Fach Sokółka 100:23. Piąte miejsce w tej odmianie zdobył Karol Skowerski.
W sobotę Michał Turkowski z Nosanu wywalczył brązowy medal w odmianie 10 bil. Tytuł mistrzowski zdobył Tomasz Kapłan z klubu Mario Tournament Mikołów.
Przypomnijmy, że w piątek Kasia Wesołowska zdobyła mistrzostwo Polski w odmianie 9 bil, pokonując w finale 6:5 Oliwię Czupryńską, aktualną mistrzynię świata juniorek. Dzień wcześniej Wesołowskiej, zdobyła "srebro" w odmianie 8 bil.

Największą niespodzianką mistrzostw w Bilczy jest bez wątpienia to, że ani raz na podium nie stanął Radosław Babica z Nosanu. W dodatku wicemistrz Europy w odmianie 10 bil i najlepszy bilardzista rankingu w 2010 roku w niedzielę, w ostatnim dniu imprezy, stracił pierwsze miejsce w rankingu i samochód fiata punto, bo taka była nagroda za wygranie rankingu na najlepszego bilardzistę Polski 2011 roku. Z Radkiem zrównał się punktami rankingowymi Konrad Piekarski z Metal Fach Sokółki (triumfował w niedzielę odmianie 14/1), ale miał na koncie więcej zwycięstw w tym roku i to on wygrał cały ranking i zapewnił sobie samochód, a także pokrycie kosztów startu w najważniejszych zawodach na świecie w 2012 roku.

• Radek miał w tym roku mnóstwo startów, reprezentował nasza kraj w wielu imprezach na świecie i widać było, że podczas mistrzostw Polski jest wyraźnie przemęczony. Gdyby w ostatnim dniu imprezy wygrał choć jeden mecz w 14/1, to on wygrałby ranking. Ale niestety. Słabo wypadł też w mistrzostwach inny nasz eksportowy zawodnik - Karol Skowerski i też jest bez medalu. Nie zawiodły natomiast dziewczyny - Kasia Wesołowska i Oliwia Czupryńska oraz Bartek Rozwadowski, który zdobył "srebro" w 14/1 - podsumował mistrzostwa Marek Karlikowski, trener Nosanu Kielce.