Sielec Kolonia - mistrz podwójny turniejów strażackich w regionie kazimierskim

ADAM LIGIECKI
Ćwiczenia bojowe - to najbardziej widowiskowa część imprez strażackich. W Skalbmierzu druhowie walczyli... na 110 procent! ARCHIWUM PRYWATNE
Sezon turniejów strażackich w regionie kazimierskim nabiera tempa. Kolejna taka impreza odbyła się w Skalbmierzu.

Na starcie Miejsko-Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych stanęło 16 drużyn: jedenaście seniorskich, jedna kobieca, trzy młodzieżówki chłopców i jedna dziewczęca. Druhny i druhowie rywalizowali w dwuboju pożarniczym - sztafecie 7x50 metrów z przeszkodami oraz bardzo lubianych przez publiczność, widowiskowych ćwiczeniach bojowych.

Najwięcej emocji wywołał turniej seniorów. Tu walka była bardzo zacięta, a po sztafecie pierwsze trzy drużyny dzieliła różnica zaledwie... pół sekundy. O wszystkim decydowała więc „bojówka”, którą wygrali druhowie z Sielca Kolonii, zdobywając tytuł mistrza gminy. Drugie miejsce zajęła Ochotnicza Straż Pożarna z Drożejowic, trzeci był Skalbmierz.

Sielec Kolonia zajął pierwszą lokatę także w kategorii kobiet, zaś w rywalizacji młodzieżówek tytuły mistrzowskie zdobyli - Drożejowice (chłopcy) i Topola (dziewczęta). Puchary i nagrody wręczył burmistrz Skalbmierza, Michał Markiewicz, który przez cały turniej paradował w twarzowym, strażackim mundurze. Zastępca komendanta powiatowego, brygadier Janusz Buła wysoko ocenił poziom zawodów i przygotowanie jednostek.