Skarceni po przerwie. Relacja z meczu Hetman Włoszczowa - Puszcza Niepołomice 0:2

dor
Piłkarze Hetmana Włoszczowa przez godzinę mieli nadzieję, że wreszcie uda im się uzyskać korzystny wynik. Niestety, znowu zeszli z boiska pokonani.

Grzegorz Włodarczyk, kierownik drużyny Hetmana:

-Przez znaczną część meczu dotrzymywaliśmy kroku drużynie Puszczy. Niestety znowu nie wywalczyliśmy nawet punktu. Szkoda, bo nawet trener rywala przyznał, że zasłużyliśmy na remis.

Przez godzinę spotkanie było w miarę wyrównane. Pierwszy cios goście zadali w 68 minucie. Wprowadzony chwilę wcześniej Dariusz Dutka otrzymał prostopadłe podanie, wygrał pojedynek biegowy z bramkarzem Hetmana Mariuszem Kowalskim i skierował piłkę do bramki.

Gospodarze ambitnie dążyli do wyrównania. Ładnym strzałem popisał się Tomasz Łukasik, ale Tomasz Kwedyczenko odbił piłkę zmierzającą pod poprzeczkę. W 83 minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji - Paweł Ciegieła strzelił gola, sędzia główny pokazał na środek boiska, po czym zmienił decyzję po sygnalizacji arbitra liniowego i odgwizdał spalonego. Po meczu zawodnicy i działacze Hetmana mieli sporo zastrzeżeń do sędziego, zresztą nie po raz pierwszy w tym sezonie.

Wynik meczu ustalił w 90 minucie Marcin Morawski - był pozostawiony bez opieki i skierował piłkę do pustej bramki. Wcześniej Puszcza miała też trzy inne dogodne okazje, ale z dobrej strony pokazał się Mariusz Kowalski.