Skarżyskie karate silne w regionie, sukces Pająka

Piotr STAŃCZAK
Trener skarżyskich karateków Zbigniew Zaborski wraz z częścią medalistów ostatnich mistrzostwa województwa świętokrzyskiego. Piotr Stańczak
Udane występy wojowników z powiatu w mistrzostwach województwa oraz eliminacjach do mistrzostw Europy

Dwanaście medali wywalczyli skarżyscy oraz suchedniowscy karatecy w mistrzostwach województwa świętokrzyskiego w Kielcach. Awans do wrześniowego europejskiego czempionatu wywalczył Bartłomiej Pająk ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki.

Trener skarżyskich wojowników Zbigniew Zaborski był zadowolony z występu podopiecznych w Kielcach, zwłaszcza, że tym razem nie mógł jechać z nimi na mistrzostwa województwa. Młodzi poradzili sobie bardzo dobrze, przywieźli siedem "krążków". Na najwyższym stopniu podium stanęła jedyna dziewczynka z grona skarżyskich medalistek, Oliwia Fornal, która została uznana najlepszą zawodniczką turnieju. Wśród młodzików triumfował Kacper Zaborski, zaś w kategorii młodzieżowców Jakub Ślusarski. Suchedniowscy karatecy prowadzeni przez Marka Szafarczyka wywalczyli pięć medali. Najwyżej, na drugiej pozycji uplasowała się juniora Sara Zielińska.

Bartłomiej Pająk ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki wywalczył awans do Mistrzostw Europy w karate kyokushin do lat 22. Dokonał tego podczas turnieju eliminacyjnego w podwarszawskim Radzyminie. 19-letni podopieczny Zaborskiego zajął drugie miejsce w kategorii wagowej do 75 kilogramów. W finale, po dogrywce przegrał tylko z Mateuszem Krejpcio (Suwalski Klub Karate Kyokushin), rywalem starszym od siebie o trzy lata. Mistrzostwa Europy mają odbyć się we wrześniu w stolicy Litwy - Wilnie.

W niedzielę skarżyscy karatecy wybierają się na ogólnopolski turniej do Końskich. - Planujemy wystawić tam liczną, około 20-osobową reprezentację - zapowiada trener "Zaborek".

WSZYSTKO o piłce nożnej w Świętokrzyskiem

WAŻNE

Wyniki naszych karateków w mistrzostwach województwa, dziewczęta 11-12 lat, waga do 45 kg: 1. Oliwia Fornal (Skarżysko-Kamienna). Chłopcy 11-12 lat, waga do 35 kg: 3. Michał Łutczyk i Kacper Łutczyk (obaj Suchedniów). Waga do 45 kg: 2. Kacper Zygmunt (Skarżysko), 3. Dawid Arabasz (Suchedniów) i Dawid Parszewski (Skarżysko). Młodzicy 13-14 lat, waga do 45 kg: 1. Kacper Zaborski (Skarżysko). Waga do 55 kg: 3. Wiktor Gębski (Skarżysko). Waga do 70 kg: 2. Dominik Solarz (Skarżysko). Kadeci 15-16 lat, waga do 55 kg: 3. Mateusz Zieliński (Suchedniów). Juniorki 17-18 lat: 2. Sara Zielińska (Suchedniów). Młodzieżowcy 18-22 lata: 1. Jakub Ślusarski (Skarżysko).