Skoki narciarskie NA ŻYWO LIVE Planica 2018. Puchar Świata - finał sezonu. Kamil Stoch odbiera Kryształową Kulę TRANSMISJA ONLINE + WYNIKI

(frap)
Kamil Stoch w Planicy odbierze Kryształową Kulę za triumf w Pucharze Świata 2018. Dla niego to sezon pełen sukcesów
Kamil Stoch w Planicy odbierze Kryształową Kulę za triumf w Pucharze Świata 2018. Dla niego to sezon pełen sukcesów Pawel Relikowski / Polska Press
Skoki narciarskie NA ŻYWO LIVE. Jak on to robi?! Kamil Stoch wygrał ostatni w sezonie konkurs Pucharu Świata, a przy okazji zwyciężył w klasyfikacji turnieju Planica 7. To był fantastyczny sezon dla skoczka z Zębu. Jego sukcesy trudno wyliczyć na jednym wdechu. [25.03.2018]

SKOKI NARCIARSKIE PUCHAR ŚWIATA PLANICA 2018 WYNIKI NA ŻYWO LIVE

ILE ZARABIAJĄ POLSCY SKOCZKOWIE [GALERIA]

Kamil Stoch zakończył niezwykły sezon w pięknym stylu. Mistrz nie zostawił niedomówień. Wygrał w świetnym stylu ostatni konkurs PŚ w sezonie. Jednocześnie odrobił ponad 20 punktów straty do Johanna Andre Forfanga w klasyfikacji Planica 7 i zarobił dodatkowe 20 tysięcy franków szwajcarskich.

To już jego dziewiąty wygrany konkurs PŚ w tym sezonie, a 31. w karierze.

- Nie nastawiałem się na wygrywanie, ale chciałem zakończyć z przytupem. Cieszę się, że się udało - uśmiechał się przed kamerami TVP tuż po zawodach. Chwilę później odbierał już Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

- To był piękny sezon, piękna końcówka. Kamil to dominator - ocenił prezes PZN Apoloniusz Tajner.

Stefan Hula zajął 13. miejsce (w serii próbnej pobił rekord życiowy – 236 m), Maciej Kot był 19,. Dawid Kubacki 21. (z Planicy też wyjechał z życiówką, 236,5), a Piotr Żyła - 27.

OFICJALNIE: STEFAN HORNGACHER ZOSTAJE W POLSCE

Klasyfikacja Planica 7

1. Stoch 1538,2; 2. Forfang 1528,8; 3. Johansson 1512,5; 4. Kraft 1477,8; 5. Freitag 1471,7… 10. Hula 13872,0; 14. Kubacki 1372,8.

W niedzielę Polski Związek Narciarski ma oficjalnie ogłosić, czy kontrakt przedłuży trener Stefan Horngacher. W Planicy cały czas trwają na ten temat rozmowy, nie tylko na temat szczegółów umowy, ale również wizji i organizacji pracy w przyszłości. W Słowenii są też trenerzy pozostałych polskich kadr, więc można domniemywać, że Austriak jest zdecydowany zostać, ale chce mieć ustalone czarno na białym zasady, według których przez najbliższe mają funkcjonować polskie skoki.

- Potrzebujemy więcej pieniędzy na rozwijanie nowinek technicznych i naukowego zaplecza. Mamy dużo pomysłów, ale one potrzebują większych nakładów - mówił w piątek austriacki trener.

SKOKI PLANICA 2018 NIEDZIELA KONKURS GDZIE OGLĄDAĆ STREAM NA ŻYWO TRANSMISJA ONLINE

Konkurs drużynowy - sobota
W sobotę w Planicy polskiego święta nie było. Kamil Stoch robił, co mógł, ale w konkursie drużynowym zajęliśmy miejsce tuż za podium. Wygrali niesamowici Norwegowie. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a to oznacza, że nie dogonimy ich w Pucharze Narodów i w tej klasyfikacji zajmiemy 3. miejsce.

Kamil Stoch ciągnął drużynę za uszy na podium, ale tym razem nie udało się Polakom wskoczyć do trójki konkursu drużynowego (dopiero drugi raz w tym sezonie!).

Na półmetku Biało-Czerwoni zajmowali 2. miejsce, po fantastycznym skoku Stocha (248,5 m), ale w finale już zabrakło metrów od pozostałych. W finale skoczek z Zębu nie zdołał już odrobić strat do Niemców i Słoweńców, choć znowu poleciał daleko - 244,5 m.

- Szkoda, że nie na podium, ale walka była piękna, nie odpuszczaliśmy - mówił Stoch.

Swój rekord życiowy pobił w I serii Stefan Hula 231 m.

Najsłabiej w polskiej ekipie skakał Piotr Żyła.

Konkurs drużynowy zapowiedź:
Dzisiaj w Planicy konkurs drużynowy. Kamil Stoch walczy o triumf w turnieju "Planica 7", a kadra o 2. miejsce w Pucharze Narodów. Biało-Czerwoni wystartują w składzie: Piotr Żyła, Stena Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch Zawody rozpoczną się o godz. 10.

Konkurs drużynowy będzie miał wpływ na klasyfikację "Planica 7" i Pucharu Narodów. W tej pierwszej Stoch ma wciąż szanse na zwycięstwo (do Norwega Johanna Andre Forfanga traci 23,6 pkt), w tej drugiej Polacy walczą o pozycję wicelidera. W piątek do zajmujących 2. miejsce Niemców zmniejszyli stratę do 110 punktów. Zwycięstwo w "drużynówce" warte będzie 400 pkt, drugie miejsce 350, trzecie 300 itd.

Poza zasięgiem w tym sezonie byli Norwegowie, a w Planicy mogą się jeszcze obudzić Słoweńcy.

SKOKI NARCIARSKIE TRANSMISJA ONLINE PLANICA 2018 WYNIKI NA ŻYWO LIVE GDZIE OGLĄDAĆ

Planica 2018 konkurs - piątek

Kamil Stoch jest nie do zdarcia. Polak wygrał w Planicy pierwszy konkurs indywidualny. To było już jego ósme zwycięstwo w Pucharze Świata w tym sezonie, a 30. w karierze. Czapki z głów!

Stoch, który w niedzielę w Planicy, w samo południe, odbierze Kryształową Kulę, w wielkim finale nie zamierza odcinać kuponów. Z jednej strony, jako wielki zwycięzca sezonu może na Letalnicy bawić się skokami, z drugiej – to wcale nie oznacza taryfy ulgowej dla rywali. Można odnieść wrażenie, że wręcz przeciwnie.

W piątek prowadził już po pierwszej serii (245 m), w drugiej postawił kropkę nad i (234). Wyprzedził Norwega Johana Andre Forfanga, cały czas lidera klasyfikacji miniturnieju „Planica 7” oraz Austriaka Stefana Kratfa.

- Jestem pozytywnie zaskoczony tym wynikiem, ale moja forma to zasługa ciężkich treningów i wspaniałej pracy całego teamu – komentował na gorąco mistrz z Zębu. - Dobrze się bawiłem dziś na skoczni. To, że pewne rzeczy są rozstrzygnięte nie oznacza, że coś odpuszczam. Cały czas jestem skoncentrowany, choć na pewno nie ma takiej presji. Chcę się cieszyć skokami, mam nadzieję, że kolejne w Planicy będą jeszcze dłuższe.

Rakieta z Zębu wciąż odlatuje, a reszcie Biało-Czerwonych chyba trochę zaczynać brakować paliwa, co nie może dziwić po tak przeładowanym zawodami sezonie. Dawid Kubacki po 3. miejscu w kwalifikacjach mierzył bez wątpienia w coś więcej niż 9. pozycję (ex aequo ze Słoweńcem Anze Semenicem). Stefan Hula zajął 22. lokatę, ale był zadowolony, bo w serii próbnej pobił rekord życiowy (228 m). - Mierzyłem w 230, żeby złamać jeszcze jedną granicę. Nie udało się, ale też przyjemnie się leciało – opowiadał.

Swój najdłuższy skok w karierze zaliczył też Jakub Wolny (30. miejsce), który w pierwszej serii pofrunął 211,5 m. - Fajne uczucie, ale chciałem polecieć jeszcze dalej – uśmiechał się 22-letni zawodnik, były mistrz świata juniorów.

Do finałowej serii nie zdołał awansować Maciej Kot – 200 m i 31. miejsce.

KAMIL STOCH ZDOBYWA KRYSZTAŁOWĄ KULĘ [MEMY]

O kwalifikacjach pisaliśmy:
Jeśli to koniec marca, to jesteśmy w Planicy. Wielki finał Puchar Świata już się rozpoczął. Kwalifikacje wygrał Norweg Johann Andre Forfang i został pierwszym liderem turnieju Planica 7. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki, Kamil Stoch był ósmy.

Dowód na to, że w najbliższych dniach w Planicy możliwe jest pobicie rekordu świata w długości skoku dostarczył w czwartek Gregor Schlierenzauer. Austriak wyrównał w kwalifikacjach najlepsze dotychczasowe osiągnięcie - 253,5 m - ale spadał z tak wysokiego pułapu, że po wylądowaniu aż wcisnęło go w ziemię i musiał się podeprzeć. Mimo słabych not i tak zajął 10. miejsce.

SKOK GREGORA SCHLIERENZAUERA 253,5 M

Polacy tak daleko nie fruwali, ale nie było źle. Dawid Kubacki (224,5) wskoczył na najniższy stopień podium, Stefan Hula (221,5) był 7., a tuż za nim uplasował się Kamil Stoch (226,5).

Udział w piątkowych zawodach zapewnili sobie też Maciej Kot (215,5 m; 15. miejsce) i Jakub Wolny (202; 35.).

Nie udało się awansować Piotrowi Żyle (187 m, 47. miejsce). Sensacją dnia było odpadnięcie Norwega Daniela Andre Tande, aktualnego mistrza świata w lotach.

Wcześniej pisaliśmy:- W Planicy wystartuję na luzie, ale brak presji nie oznacza, że nie będę walczył - zapowiada Kamil Stoch przed finałowymi zawodami Pucharu Świata. Dziś kwalifikacje (godz. 11) do pierwszego, piątkowego konkursu.

Jeden punkt scenariusza słoweńskiej imprezy - to słowo akurat dobrze tu pasuje, bo Planica kojarzy się wszystkim z kończącą sezon zabawą - jest pewny. W niedzielę Stoch odbierze drugą w karierze Kryształową Kulę za triumf w PŚ. Na Letalnicy będzie mógł już od czwartku celebrować swój sukces i cieszyć się każdym skokiem, podsumowując sezon, w którym w zasadzie nie schodził z podium. Wygrał w porywającym stylu Turniej Czterech Skoczni, zdobył srebrny medal mistrzostw świata w lotach, olimpijskie złoto, triumfował w siedmiu konkursach PŚ, zwyciężył w Willingen Five i Raw Air, uff… A teraz może jeszcze dorzucić do puli triumf w pierwszych w historii zawodach Planica 7. Słoweńcy nie chcą być gorsi od Niemców i Norwegów, więc też wymyślili swój mały turniej. Najlepszy zawodnik z siedmiu punktowanych serii zdobędzie 20 tysięcy franków szwajcarskich (ok. 70 tysięcy złotych).

Stoch w tym sezonie tylko z tych dodatkowych nagród zebrał - bagatelka - prawie pół miliona złotych (do tego dochodzi blisko 570 tysięcy z oficjalnych premii), a że latać w Planicy lubi, to rachunku jeszcze nie powinien zamykać. Rok temu pobił tu rekord życiowy - 251,5 m - więc sprawa jest otwarta. Również nowego rekordu świata. W Vikersund ze względu na nieprzewidywalne warunki nie udało się go pobić, może teraz jury będzie mogło ułatwić zawodnikom zadanie w zmierzeniu się z rezultatem Austriaka Stefana Krafta (253,5 m).

SKOKI GDZIE OGLĄDAĆ STREAM ONLINE TRANSMISJA

Biało-Czerwoni, którzy do Słowenii pojechali w żelaznym składzie (poza Stochem: Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła, Maciej Kot i Jakub Wolny), mogą jeszcze powalczyć o drugie miejsce w Pucharze Narodów. Na Norwegów nie było w tym sezonie mocnych, ale Niemcy są w zasięgu - tracimy do nich 169 pkt.

Ciekawie będzie też za kulisami, bo finalizowane będą negocjacje w sprawie przedłużenia kontraktu Stefana Horngachera. Prezes PZN Apoloniusz Tajner poza propozycją podwyżki ma przywieźć również gwarancje finansowania pomysłów austriackiego szkoleniowca. Chodzi o rozbudowę technologicznego i naukowego zaplecza kadry, m.in. szerszą współpracę z fizjologiem Haraldem Pernitschem. Rodak Horngachera naszej kadrze pomaga już od dwóch lat, ale szkoleniowiec chciałby zorganizować to teraz na większą skalę.

SKOKI PLANICA 2018 PROGRAM TERMINARZ

Czwartek, 22.03.2018

  • 9.00 - oficjalny trening
  • 11.00 - kwalifikacje

Piątek, 23.03.2018

  • 14.00 - seria próbna
  • 15.00 - konkurs indywidualny

Sobota, 24.03.2018

  • 9.00 - seria próbna
  • 10.00 - konkurs drużynowy

Niedziela, 25.03.2018

  • 9.00 - seria próbna
  • 10.00 - konkurs indywidualny

Sportowy24.pl w Małopolsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Skoki narciarskie NA ŻYWO LIVE Planica 2018. Puchar Świata - finał sezonu. Kamil Stoch odbiera Kryształową Kulę TRANSMISJA ONLINE + WYNIKI - Gazeta Krakowska

Komentarze 11

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

O
Okohi Paul
Jestem OKOHI PAUL WYDAWNICTWEM KOŚCIOŁA CHRYSTUSA
STAN ZJEDNOCZONY AMERYKI. CHCEMY POMÓC TYM, KTÓRYM POTRZEBUJEMY I PROBLEMEM FINANSOWYM, UDZIELając POŻYCZKI OSOBOM, INDYWIDUALNYM, SPÓŁKOM I SPOŁECZEŃSTWEM, KTÓRYM POTRZEBUJE PIENIĄDZE NA CAŁYM ŚWIECIE. ZAPISANE I ZATWIERDZONE POŻYCZKI KOMITET KOŚCIÓŁ, JESTEŚ ZWRACAĆ KREDYT, KTÓRY JEST PRZYZNAWANY W CIĄGU TYLKO 2% KONTAKT Z NASZYM PRZEDSTAWICIELEM EMAIL ([email protected])
s
stream24.com.pl/f7e2cb12
stream24.com.pl/f7e2cb12
D
Dziadek
-albo głupek!
K
Khorsj
Odkąd trafiłem na podatnik info, nie zamierzam więcej płacić księgowej za rozliczenie PIT.
s
szypr
Znalazłem najprostszy chyba program do rozliczania PIT - podatnik info. Całe rozliczenie w 5 minut.
S
Stasiek fan kibic
witam cholera mnie bierze któryś raz jak widzę ze Kamil prawie przeskakuje skocznie
a trenerzy zamiast obniżyć mu rozbieg nie reagują
trochę bliższy ew skok ale lepsze noty i rekompensata za belkę
(oczywiście jeśli są takie warunki jak dziś czyli wiatr pod narty ) pozdrawiam
F
Fyfty8
Gdybym byl sponsorem wielce szanownego pana Zyly w dodatku niezmiennie zadowolonego z siebie tzn.ze swich wynikow -- to juz dawno bym nim nie byl i odradzil bym to innym SPONSOROM - TEN FACET TO KATASTROFA !!!
G
Gość121
Lepszego sposobu na rozliczenie roczne niż podatnik info jeszcze nie znalazłem. 4 minuty i 57 sekund. W tyle czasu się rozliczyłem. Specjalnie robiłem to ze stoperem, żeby sprawdzić czy piszą prawdę.
d
dscs
csdcsdc
Z
Zawsze szczery
Xdd nie pierwszy i nie ostatni raz ktoś robi taki, lub inny istotny bądź nieistotny błąd.
e
enapokaz
Panowie dziennikarze proponuje cwiczenia z czytania ze zrozumieniem. Przerazajacy jest poziom absolwentow Torunskiej szkoly dziennikarstwa.
"W Planicy wystartuję na luzie, ale brak presji nie oznacza chęci walki"
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie