Jacek Czaplewski
od 16 lat
No kto by się spodziewał! Legia Warszawa dała prawdziwy popis gry na początek fazy grupowej Ligi Konferencji. Dzięki poświęceniu wygrała z angielską Aston Villa 3:2. Zobaczcie skrót najciekawszych akcji, czyli bramki.

Bramki z meczu Legia Warszawa - Aston Villa

Legia objęła prowadzenie już w 3 minucie. W mig przemknęła spod własnej bramki do pola karnego Anglików. W decydującym momencie dośrodkował Patryk Kun, a do siatki trafił niezawodny w tym sezonie Paweł Wszołek.

Trzy minuty później był jednak znowu remis, choć już bramkowy. Aston Villa odpowiedziała dobitką po próbie w poprzeczkę. Zdezorientowany Kacper Tobiasz nie miał czasu na reakcję.

Do przerwy to była wymiana cios za cios. Legia odzyskała prowadzenie dzięki akcji z prawej flanki. Asystował Wszołek, trafił Ernest Muci. Ten sam zawodnik zaraz po przerwie ustalił wynik, strzelając gola na 3:2. Kopnął od lewego słupka.

Mimo doskonałego wyniku Legia nie została liderem grupy. Wyżej wygrał HSK Zrinjski. Bośniacki zespół odrobił aż trzy bramki, wygrywając z holenderskim AZ Alkmaar 4:3.