Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

skrzydła 2011. Strunobet Migacz

Redakcja
skrzydła 2011. Strunobet MigaczSkrzydła 2011 za strunobetonowe słupy sieci trakcyjnej typu ETG.
skrzydła 2011. Strunobet MigaczSkrzydła 2011 za strunobetonowe słupy sieci trakcyjnej typu ETG. archiwum
Na początku działalności firmy nic nie zapowiadało jej sukcesu. Henryk Migacz kupił upadający zakład betoniarski pod Włoszczową, który zmienił w największy w Polsce zakładem produkujący słupy wirowane dla energetyki. Spółka rodzinna Migaczów rozwija się i pomnaża majątek w ekspresowym tempie.

Henryk Migacz zaczynał w 1989 roku od prostych wyrobów betonowych wytwarzanych w niewielkim zakładzie betoniarskim. Był wówczas pionierem kapitalizmu w naszym województwie. Przełomem był rok 1997, kiedy to jego firma postanowiła produkować wyroby betonowe dla branży energetycznej. Dwa lata później Henryk Migacz postawił na nowe technologie i współpracę z placówkami naukowymi - Instytutem Budownictwa Politechniki Wrocławskiej, co znacząco poprawiło parametry produkowanych wyrobów oraz ich większą sprzedaż.

Obecnie firma Migacza jest liderem w Polsce w produkcji żerdzi wirowanych z betonu sprężonego - tak zwanych strunobetonowych. To największy tego typu zakład w kraju. W 2010 roku wyprodukował i sprzedał 50 tysięcy żerdzi. Sztandarowymi produktami są tu nie tylko słupy strunobetonowe. Zakład słynie również z doskonałej jakości żerdzi żelbetowych, słupów oświetleniowych, kontenerowych stacji transformatorowych, transformatorowych stacji słupowych i innych produktów.

Mocną stroną firmy jest wykwalifikowana kadra, nowoczesny park maszynowy i własny transport, dzięki któremu produkt dociera do klienta zawsze na czas. Wszystko to zostało docenione na wielu konkursach, targach i wystawach. Zostało też zauważone przez kapitułę nagrody gospodarczej Skrzydła.

Firma Strunobet-Migacz posiada na wszystkie swoje wyroby stosowne certyfikaty, licencje oraz rekomendacje Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Nadal współpracuje z Instytutem Budownictwa Politechniki Wrocławskiej. Nawiązała też kontakty z zagranicą. Obecnie Strunobet eksportuje stacje kontenerowe do Czech, a żerdzie wirowane na Słowację, chociaż wcześniej trzeba je było sprowadzać do Polski z zagranicy. Dlatego Henryk Migacz często powtarza, że uruchomienie jego zakładu zatrzymało import tych wyrobów do naszego kraju.

W 2010 roku została przebudowana sieć trakcyjna na linii kolejowej Kielce – Częstochowa z wykorzystaniem właśnie strunobetonowych słupów wirowanych typu ETG. Tę właśnie inwestycję firmy Strunobet doceniła nasza Kapituła. – Jest to nowatorskie rozwiązanie w skali kraju i stanowi alternatywę dla obecnych słupów metalowych – twierdzi prezes zakładu Stanisław Wójcik. - W niedługim czasie firma wybuduje drugi zakład. Słupy będą produkowane w nowej technologii – zapowiada właściciel. Dzięki tej inwestycji, która ma pochłonąć około 40 milionów złotych, powstanie około 100 miejsc pracy.

Henryk Migacz, właściciel: - Nagroda utwierdza mnie oraz moją firmę w podejmowaniu dobrych decyzji o wprowadzaniu nowych wyrobów wykonywanych w technologii struno-betonu wirowanego. Produkt, który przedstawiliśmy do konkursu, jest połączeniem 10-letnich doświadczeń w produkcji strunobetonowych wirowanych słupów energetycznych, a dokładniej wybranych zalet tej technologii z nowatorskimi rozwiązaniami naszej firmy.

Produkt
Kapituła nagrody Skrzydła 2011 przyznała statuetkę za strunobetonowe słupy sieci trakcyjnej typu ETG

Słupy ETG trakcji kolejowej, są pierwszymi w kraju słupami z betonu sprężonego wyposażonymi w odpowiednią głowicę, które można montować na strunobetonowych fundamentach palowych, sprawdzonych już na polskich liniach kolejowych. Słupy przeszły pozytywnie szereg badań i ocen zgodności z aktualnymi normami europejskimi i wytycznymi PKP. Estetyka i wysoka trwałość słupów ETG przyczyni się do budowy solidnych polskich szlaków kolejowych, a być może również do budowy kolei dużych prędkości.

To nowatorskie rozwiązanie w skali kraju, gdyż słupy są alternatywą dla stosowanych dotychczas przy budowie sieci na kolei słupów metalowych. Mają wiele zalet. Charakteryzują się długą żywotnością bez konieczności stosowania konserwacji. Są także odporne na korozję i wygodne w zastosowaniu ze względu na łatwy montaż na fundamencie palowym. W łatwy sposób, za pomocą obejm, można na nich montować osprzęt.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: skrzydła 2011. Strunobet Migacz - Echo Dnia

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie