Sławomir Grzesik z Korony Kielce z trenerską licencją UEFA PRO! To najwyższe trenerskie uprawnienia [ZDJĘCIA]

dor
Sławomir Grzesik z Korony Kielce z trenerską licencją UEFA PRO!
Sławomir Grzesik z Korony Kielce z trenerską licencją UEFA PRO! Fot. Korona Kielce
Sławomir Grzesik z powodzeniem ukończył kurs na licencję UEFA PRO. 50-letni szkoleniowiec rezerw Korony Kielce posiada najwyższe trenerskie uprawnienia - poinformowała Korona Kielce.

Z powodu pandemii koronawirusa kurs w Białej Podlaskiej trwał wyjątkowo długo, część zajęć musiała odbywać się zdalnie, ale najważniejsze, że wszystko udało się pozytywnie zakończyć. Licencja UEFA PRO od dawna była moim zawodowym celem - mówi Sławomir Grzesik.

Szkoleniowiec kieleckich rezerw swoją pracę dyplomową zatytułował: "Charakterystyka zespołu Korona Kielce II oraz wizja drużyny w przyszłości" - informuje klubowa strona.

Sławomir Grzesik w latach dziewięćdziesiątych był piłkarzem Korony. Potem wrócił do kieleckiego klubu jako szkoleniowiec. Był m.in. asystentem trenerów Włodzimierza Gąsiora, Marcina Brosza, Tomasza Wilmana i Gino Lettieriego. Trzykrotnie "awaryjnie" prowadził drużynę w meczach Ekstraklasy. Od trzech sezonów dowodzi zespołem kieleckich rezerw.

W sobotę o godz. 12 rezerwy Korony w 15. kolejce III ligi na stadionie przy ul. Szczepaniaka będą podejmowały Hetmana Zamość.

Legia zwolni Michniewicza?

Wideo

Dodaj ogłoszenie