Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Słodkości i zabawa na otwarciu Apteki Wyobraźni w Kielcach (WIDEO, zdjęcia)

Izabela Mortas
Podczas inauguracji Apteki Wyobraźni Ewa Lubacz, profesjonalny animator, prowadziła warsztaty teatralne z najmłodszymi.
Podczas inauguracji Apteki Wyobraźni Ewa Lubacz, profesjonalny animator, prowadziła warsztaty teatralne z najmłodszymi. kasz Zarzycki
Robienie lizaków, teatrzyk z profesjonalnymi animatorami i gra na bębnach - tak było na otwarciu Apteki Wyobraźni w Kielcach. Nowe miejsce stanie się centrum pobudzania kreatywności dzieci i młodzieży.
Apteka Wyobraźni w Kielcach

Inauguracja Apteki Wyobraźni w Kielcach

Apteka Wyobraźni powstała w miejscu dawnej apteki przy ulicy Mickiewicza 1, w tej chwili znajduje się tam również Magia Karmelu - sklep ze słodkościami. Została stworzona po to, aby pobudzać wyobraźnię dzieci i młodzieży.

- Chcemy dawać recepty na kreatywność i dobrą zabawę. Parafrazując słowa Einsteina, to wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, dlatego też będziemy ją nieustannie pobudzać i nie pozwolić jej umierać - mówi Przemysław Krystian, pracownik Muzeum Zabawek i Zabawy. To właśnie w ramach tej instytucji powstała Apteka Wyobraźni.

Podczas sobotniej inauguracji można było poczuć przedsmak tego, co będzie działo się w nowym miejscu. Dzieci wzięły udział w warsztatach muzycznych zorganizowanych przez Studium Instrumentów Etnicznych ze Skarżyska-Kamiennej pod przewodnictwem Piotra Stefańskiego. Uczyły się grać na bębnach, kongach i innych nieczęsto spotykanych instrumentach. Dzieci oglądały też interaktywne widowisko prowadzone przez profesjonalnych animatorów - Ewę Lubacz i Michała Lacha i poprzez zabawę uczyły się sztuki teatralnej. Były też pokazy wytwarzania słodyczy. Każdy mógł przekonać się, na czym polega ta sztuka i własnoręcznie zrobić lizaki.

Celem działania Apteki Wyobraźni jest edukacja. - Ma ona jednak inny charakter niż ta, którą "serwuje" szkoła. Chcemy rozwijać i uczyć, ale z perspektywy szalonego naukowca, który zaraża swoją pasją. Będziemy przeprowadzać różne eksperymenty naukowe czy też prezentować techniki iluzjonistyczne. Nasze propozycje będą obejmować różnorodne dziedziny - mówi Przemysław Krystian.

A wszystko to z wykorzystaniem pomocy interaktywnych. - Multimedia przede wszystkim umożliwią pokazywanie pewnych zjawisk i procesów, niezauważalnych gołym okiem lub niedających się zilustrować w inny sposób. Będziemy robić wirtualne eksperymenty, pokazywać, jak ogromną fabryką tlenu jest mały liść, a także czy też odwzorowywać ruch na powierzchni, rysować i projektować mapy - zapowiada Maciej Obara, dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z KIELC

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie