Słowenia pokonała Koreę. Dwie bramki, cztery przechyty i aż osiem asyst Urosa Zormana

/PK/
W pierwszym poniedziałkowym meczu grupy C mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, Słowenia pokonała Koreę Południową 34:27. W tej samej grupie o godzinie 20.15 Polska zagra z Arabią Saudyjską.

Słowenia - Korea Płd. 34:27 (14:13)

Słoweńcy zaczęli od prowadzenia 6:0, a Koreańczycy zdobyli pierwszego gola dopiero w 10 minucie. Mimo to Azjaci uparcie dążyli do odrobienia strat i dopięli swego tuż po przerwie, doprowadzając do remisu 14:14. Wynik mógł być dla nich jeszcze bardziej korzystny, ale świetnie w słoweńskiej bramce spisywał się Gorazd Skof, wybrany potem na najlepszego zawodnika spotkania.

Potem jeszcze przez kilka minut wynik kręcił się wokół remisu, ale końcowa faza spotkania należała zdecydowanie do Słoweńców.

W meczu zagrał środkowy rozgrywający Vive Targi Kielce Uros Zorman, który wyszedł w podstawowej siódemce, został zmieniony w 23 minucie, potem rozpoczął na boisku drugą połowę, aby po 17 minutach znów z niego zejść. Zorman wszedł na boisko jeszcze na ostatnie kilka minut. W sumie oddał 3 rzuty, zdobywając 2 bramki, miał również aż osiem asyst i cztery przechwyty w obronie, jedną stratę, wypracował również jeden rzut karny.

O godzinie 18 w grupie C rozpocznie się mecz Serbia - Białoruś, a o 20.15 Polska - Arabia Saudyjska. Słowenia będzie rywalem "biało-czerwonych" we wtorek.