Słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całego regionu...

  Słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całego regionu spotkali się w Ostrowcu

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Śledzińska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całego regionu spotkali się w Ostrowcu

  ©archiwum UTW

  Pod hasłem „Razem nam po drodze” w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się II Regionalna Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Zorganizowali ją słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości.
  Słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całego regionu spotkali się w Ostrowcu

  ©archiwum UTW

  Spotkanie uczestników uniwersytetów z całego regionu świętokrzyskiego, odbyło się w ramach obchodów 20 - lecia samorządu wojewódzkiego oraz 15 - lecie ostrowieckiego Uniwersytetu.

  Krystyna Lewkowicz prezes Ogólnopolskiego Porozumienia Uniwersytetów Trzeciego wieku z Warszawy podkreślała, że ostrowiecka organizacja jest jedną z pierwszych tego typu placówek i cieszy się bardzo dobrą opinią. Poza szerokim wachlarzem oferowanych zajęć panuje tam serdeczna atmosfera, pełna empatii i wsparcia. To także istotny element działalności Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

  - Zamiast modlić się na pustyni o deszcz, bierzemy łopaty i kopiemy studnie - mówi Krystyna Lewkowicz. - Jednym słowem, bierzemy nasze życie w swoje ręce, sami potrafimy zadbać o rozwój duchowy, fizyczny oraz urozmaicenie wolnego czasu, jaki mamy na emeryturze. Ilekroć przyjeżdżam do Ostrowca, jestem pod wrażeniem świetnej organizacji, pomocy ze strony wyższej uczelni, ogólnej empatii, z jaką się tu spotykamy.

  Goście spoza miasta chwalili szczególnie wystawy rękodzieła, obrazów i innych dzieł, powstających w rękach seniorów na zajęciach na Uniwersytecie i w domach.

  - Organizujemy tę konferencję po to, by zintegrować środowiska Uniwersytetów Trzeciego Wieku w regionie - mówi Matylda Niewójt, prezes ostrowieckiego UTW.

  Od 15 lat Uniwersytet jednoczy seniorów z Ostrowca i okolic, którzy nie zamierzają na emeryturze siedzieć bezczynnie w domach, chcą być aktywni i przydatni. Działają w wielu sekcjach, tworzą, uczą się języków obcych, zwiedzają. Są jedną z najaktywniejszych grup społecznych w mieście, co nie pozostało niezauważone.

  – Doceniam wkład Uniwersytetu Trzeciego Wieku w integrowanie środowiska seniorów w naszym mieście – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Dzięki ich działaniom, częstym i licznie organizowanym spotkaniom, pokazują jak należy się wspierać i rozwijać. Są w swoim środowisku pionierami aktywnego stylu życia, wiedzą oraz pasjami chętnie dzielą się z innymi.

  W swoim wystąpieniu Jarosław Górczyński dziękował także za czynne włączanie się w różnego rodzaju akcje kierowane przez miasto do seniorów.

  - Cieszę się, że z aprobatą przyjęta została akcja „Aktywny Senior”. Liczny udział w tych zajęciach cieszy i napawa dumą – mówił prezydent.

  Słowa prezydenta były dobrym wprowadzeniem do prelekcji Jacka Łapińskiego, doktoranta Wydziału Prawa z Uniwersytetu Białostockiego, który mówił o rozwoju osobistym seniorów podkreślając, że w każdym wieku można rozwijać pasje i zrobić coś dobrego.

  Wykład był jednocześnie promocją pozytywnych wartości, takich jak świadomość, odpowiedzialność, radość z życia i otwartość na nowe doświadczenia.

  Ostrowieccy seniorzy pokazali się podczas konkurencji z jak najlepszej strony. Był występ kabaretu, który rozbawił gości do łez, zaprezentował się także uniwersytecki chór. Zachwycały wyroby rękodzielnicze, na stoiskach można było podziwiać pięknie ozdoby, a także bogatą kolekcję wydawnictw, które powstały na przestrzeni 15 lat.  TOP 15 miejsc w Świętokrzyskiem widzianych z kosmosu
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Tych aut lepiej nie kupujcie. Albo już szukajcie mechanika
  Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]


  Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Rozwiąż test! [10 ZDJĘĆ - QUIZ]
  Którzy Polacy piją najwięcej alkoholu? [LISTA ZAWODÓW]

  Najseksowniejsze imiona. Zobacz czy jesteś na liście!
  Piłeś? Sprawdź, kiedy znów możesz wsiąść za kółko  ZOBACZ TAKŻE:

  Info z Polski - Pijak potrącił chłopców na pasach i uciekł. Samobójcze drony na wyposażeniu polskiej armii

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]