SMS ZPRP Kielce przegrała z Orłem

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP Kielce przegrała z Orłem Przeworsk.

SMS ZPRP Kielce – Orzeł Przeworsk 33:37 (15:14)
SMS ZPRP: Kaczmarczyk, Nowak – Orłowski 4, Gołda 6 (1), Czekaj 2, Czarnecki 13 (6), Brzeziński 2, Krawczyk 1, Bienenda 2, Pawłowski, Winiarczuk 1, Antoniak 1, Czaja 1.

O przegranej kieleckiego zespołu z wiceliderem grupy zadecydował fragment gry między 43 a 45 minutą, kiedy od remisu 25:25 dali sobie rzucić trzy bramki. Do tego momentu spotkanie było wyrównane. Wprawdzie w 7 minucie SMS ZPRP przegrywała 3:6, ale w 15 po golu bardzo skutecznego Michała Czarneckiego wyszła na prowadzenie 7:6, mimo że grając w przewadze kielczanie zamrnowali trzy sytuacje sam na sam z bramkarzem. W 23 minucie drużyna trenerów Mariusza Jurasika i Rafała Bernackiego, korzystając z seryjnych strat zawodników Orła w ataku, podwyższyła na 13:10.

W drugiej połowie zespół z Przeworska już nie popełniał tylu błędów w ataku, a sam wykorzystywał każde zagapienie się kieleckich obrońców, najczęściej zdobywając bramki rzutami z szóstego metra.