Snajper nie zawiódł i na inaugurację nie było porażki. Teraz czas na zwycięstwo

Bartłomiej Bitner
Michał Kukla (z lewej) zdobył pierwszego gola dla Strzelca w sezonie 2017/2018. Jego trafienie dało chrobrzanom remis z Deko Włoszczowa. Bartłomiej Bitner
Remis na inaugurację nowego sezonu zanotował B-klasowy Strzelec Chroberz. W niedzielę, 3 września, powalczy więc o pierwsze trzy punkty w lidze z GLKS Krasocin, a w środę, 6 września – o awans do III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu z Piastem Stopnica.

Choć w miniony weekend grano mecze drugiej kolejki, Strzelec na boisku meldował się po raz pierwszy. Powód to nieparzysta liczba drużyn w II grupie Klasy B, w związku z czym co weekend jeden team musi pauzować – chrobrzan spotkało to jako pierwszych. Nasi piłkarze pojechali więc do Włoszczowy na mecz z rozgrzanymi już w ligowych bojach po wakacyjnej przerwie piłkarzami Deko. W efekcie spotkanie było trudne i zakończyło się na remisie 1:1. Gola ratującego punkt dla Strzelca zdobył w 86 minucie Michał Kukla.

- Mecz odbył się w sobotę i dlatego graliśmy bez sześciu podstawowych zawodników. Remis nie jest więc taki zły, a w dodatku został osiągnięty na trudnym terenie, bo boisko, na którym gra Deko, jest pełne dziur – mówi Tomasz Czyszczoń, trener Strzelca.

Teraz chrobrzanie zagrają w lidze z GLKS Krasocin. Drużyna ta w weekend pauzowała, a w pierwszej kolejce przegrała z LKS-em Bolmin 0:5. Dlatego Strzelec liczy na pewne trzy punkty i dobre humory przed środowym meczem II rundy Pucharu Polski z Piastem Stopnica.

Oba spotkania na stadionie w Chrobrzu. Ligowe odbędzie się w niedzielę, 3 września, o godzinie 11, a pucharowe – w środę, 6 września, o godzinie 16.30.

(Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press)