Śnieżny pojedynek KSZO II z Wisłą Sandomierz (video, zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
Daniel Dybiec strzela bramkę dla KSZO II
Daniel Dybiec strzela bramkę dla KSZO II Fot: Rafał Soboń
W meczu sparingowym lidera z piątą drużyną IV ligi, grupy świętokrzyskiej padł remis 3:3. W zespole KSZO II gościnnie wystąpili zawodnicy Wisły Annopol.

W rozegranym na boisku Piłkarskiego Ośrodka Treningowego meczu kontrolnym rezerwy KSZO zremisowały 3:3 z Wisłą Sandomierz. Mecz toczył się przy ciągle padającym śniegu, który nie ułatwiał gry żadnej ze stron. Pierwsi bramki zdobyli ostrowczanie. W 13 minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Kapsa, a minuty później bezpośrednio z rzutu rożnego gola zdobył Bartłomiej Gołasa, który tym samym skopiował wyczyn Łukasza Matuszczyka z sobotniej potyczki z Juventą Starachowice. Po strzeleniu drugiego gole, zawodnicy KSZO oddali inicjatywę gościom, którzy skorzystali z okazji i najpierw w 31 minucie Mateusz Michalski zdobył kontaktową bramkę, by cztery minuty później po sytuacji sam na sam Mateusza Ziółka doprowadzić do remisu. Po przerwie w 52 minucie gry bramkę dla Wisły zdobył Rafał Kodyra, a na kwadrans przed końcowym gwizdkiem dogranie w pole karne wykorzystał Daniel Dybiec, ustalając tym samym wynik spotkania na 3:3.

Po raz kolejny problemy ze skompletowaniem składu miał trener KSZO II, Marcin Wróbel. Trener pierwszego zespołu Czesław Jakołcewicz w obawie przed kontuzjami nie chciał przekazać zawodników pierwszej drużyny, którzy udali się na odpoczynek po zakończonym w sobotę obozie dochodzeniowym. Z pomocą przyszli zawodnicy i trener Wisły Annopol - Tadeusz Krawiec. W drużynie KSZO II gościnie wystąpili Tadeusz Krawiec, Kamil Węska, Radosław Proc i Rafał Tomczyk.

KSZO II Ostrowiec Św. - Wisła Sandomierz 3:3 (2:2) - Jakub Kapsa 13, Bartłomiej Gołasa 16, Daniel Dybiec 75 - Mateusz Michalski 31, Mateusz Ziółek 35, Rafał Kodyra 52

KSZO: Duda - Gołasa, Wróbel, Węska, Zdrojewski, Nogaj, Krawiec, Dybiec, Dziadowicz, Kapsa, Proc oraz Tomczyk