Sołowow trzeci po pierwszym dniu Rajdu Rzeszowskiego

/SAW/
Załoga Cersanit Rally Team jadąca w składzie Michał Sołowow, Maciej Baran na trasie Rajdu Rzeszowskiego. Fot. Cersanit Rally Team
Po pierwszym dniu 19. Rajdu Rzeszowskiego kielecko -krakowska załoga Cersanit Rally Team jadąca w składzie Michał Sołowow, Maciej Baran samochodem Ford Fiesta S 2000 plasuje się w klasyfikacji generalnej na trzecim miejscu.

Prowadzą Francuzi Bryan Bouffier/Xavier Panseri jadący Peugeotem 207 Super 2000, a na drugim miejscu są Kajetan Kajetanowicz/ Jarosław Baran (Subaru Impreza). Do drugiego Kajetanowicza nasza załoga traci 23,7 sekundy.

Rajd Rzeszowski to 5 Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 5 Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Słowacji. Rywalizacja rozpoczęła się w piątek rano. Najbardziej widowiskowy był ostatni piątkowy odcinek specjalny (szósty os), rozgrywany na ulicach centrum Rzeszowa. Wygrała go niespodziewanie czeska załoga startująca samochodem Skoda Fabia WRC - Igor Drotar/Vladimir Banoci. Dotychczasowi liderzy - Bryan Bouffier/Xavier Panseri - Peugeot 207 Super 2000, zajęli drugie miejsce, a trzeci czas uzyskali Węgrzy - Zsolt Kakuszi/Csaba Kakuszi w Fieście S 2000. Michał Sołowow i Maciej Baran na tym oesie pojechali słabiej i uplasowali się na 15 pozycji. Na wcześniejszych odcinkach szło im zdecydowanie lepiej. Na pierwszym byli na czwartym miejscu, na drugim zajęli drugie, na trzecim również drugie, na czwartym trzecie, a na piątym trzecie. W sobotę kolejne sześć odcinków specjalnych i koniec rajdu.