Sparta Daleszyce wygrała z Hetmanem Włoszczowa. Padło 11 bramek (WIDEO, zdjęcia)

/KAR/
Karolina Podgórska (z lewej) strzeliła dwa gole dla UKS Sparty Daleszyce w spotkaniu z Hetmanem Włoszczowa. Kamil Markiewicz
W sobotnim meczu trzeciej kolejki świętokrzyskiej trzeciej ligi kobiet w Daleszycach padło aż 11 bramek. UKS Sparta pokonała w tym pojedynku Hetmana Włoszczowa 8:3.

III liga kobiet. UKS Sparta Daleszyce - Hetman Włoszczowa 8:3

UKS Sparta Daleszyce - Hetman Włoszczowa 8:3 (6:1), Komisarczyk 2, 18, 27, Sierpińska 5, Lipa 17, 25, Podgórska 25, 51 - Lelonek 38, Lesiak 65, 76.

Sparta: Kozłowska - Pietrowska (41. Miśta, 61. K. Furmańczyk), Lipa, Kaleta, Ożibko - K. Stachurska, Zawłocka, Bednarska (72. J. Stachurska), Komisarczyk (33. J. Furmańczyk, 72. Górecka), Sierpińska - Podgórska.

Hetman: Adamczyk - Klimczyk, Gałęzowska, Czerwińska, Sobczyk - Stryjewska (41. Lesiak), Kowalska, Lelonek, Struska - Kwasniuk (65. Woldańska), Tarnik (46. Widomska).

Dwie zawodniczki w tym pojedynku doznały urazów. W 33. minucie bramkarka Hetmana Kamil Adamczyk podczas interwencji zahaczyła wbiegającą w pole karne zawodniczkę Sparty Kamilę Komisarczyk, która upadając uderzyła w głowę zawodniczkę z Włoszczowy. Piłkarka z Daleszyc podczas upadku doznała uszkodzenia barku i po meczu została przewieziona do szpitala. Adamczyk dograła do końca pierwszą połowę, ale skarżyła się na ból głowy. Po przerwie w bramce zastąpiła ją zawodniczka z pola Sylwia Stryjewska.

- Sparta była zdecydowanie lepszym i poukładanym zespołem. Moje zawodniczki nie mogą znaleźć formy. Wygląda to tak, jakby straciły wiarę w swoje umiejętności. Możliwe, że ma na to wpływ presja związana z wynikami, jakie odnosimy w tym sezonie. Musimy podbudować się mentalnie, bo umiejętności te zawodniczki posiadają duże - mówił Daniel Podsiedlik, trener Hetmana.

- W 33. minucie Kamila Komisarczyk doznała kontuzji lewego barku. Od momentu zejścia jej z boiska nasza gra się posypała - powiedział Marcin Węgorski, trener Sparty.