Sparta Kazimierza Wielka w niedzielę podejmuje Skałę Tumlin

Kamil MARKIEWICZ
Kamil Markiewicz
W niedzielnym spotkaniu piłkarskiej czwartej ligi Sparta Kazimierza Wielka, która jest liderem rozgrywek, straciła pierwsze punkty. Nasz zespół zremisował na wyjeździe z Naprzodem Jędrzejów 1:1. Tym samym kazimierska drużyny przerwała serię siedmiu zwycięskich spotkań.

WSZYSTKO o piłce nożnej w Świętokrzyskiem

W pierwszej połowie niedzielnego spotkania Sparta zagrała po prostu słabo. Wykorzystali to gospodarze, którzy tuż przed przerwą wyszli na prowadzenie po trafieniu Krystiana Zaręby. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Andrzej Musiał. - Zagraliśmy bardzo słabo w pierwszej połowie. To był efekt po nietrafionych zmianach w składzie. Przeciwnik w końcówce pierwszej połowie nas zaskoczył zdobyciem bramki. W drugiej połowie przeważaliśmy. Mieliśmy kilka podbramkowych sytuacji. Zaraz po przerwie gola strzelił Mateusz Wołowski, ale sędzia nie uznał tego trafienia - powiedział Stanisław Owca, trener Sparty.

Przez tą porażkę Sparta przerwała serię zwycięskich spotkań. Nasza drużyna wygrała sześć kolejnych meczów w tym sezonie oraz spotkanie ostatniej kolejki poprzednich rozgrywek.

W niedzielę, 28 września, o godzinie 12, w meczu ósmej kolejki, kazimierski zespół podejmował będzie u siebie Skałę Tumlin. To spotkanie zostało przełożone na tak wczesną godzinę ze względu na derby Krakowa, w których Cracovia podejmować będzie Wisłę. Na ten pojedynek wybiera się kilku zawodników naszej drużyny oraz trener.

- Niewątpliwie będzie nam się grało coraz ciężej. Wszystkie zespoły do pojedynków z nami będą się szczególnie przygotowywać, ponieważ jesteśmy liderem. Mówię o tym zawodnikom przed każdym meczem. Poza meczem ze Skałą, będziemy grali z zespołami z górnej części tabeli. Dopiero w tych pojedynkach okaże się, jak prezentujemy się na tle innych dobrych drużyn - mówił szkoleniowiec kazimierskiej drużyny, który w niedzielnym spotkaniu prawdopodobnie będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników.

Nasz niedzielny przeciwnik w minionej kolejce pokonał Orlicza Suchedniów 2:1.