Sparta Kazimierza Wielka wygrała pierwszy sparing przed trzecią ligą

ALI
Jakub Gadawski, bramkarz buskiego Zdroju, był testowany przez Spartę Kazimierza Wielka w sparingu z Garbarnią Kraków. Adam Ligiecki
Wyjazdowym zwycięstwem z Garbarnią Kraków 2:1 beniaminek trzeciej ligi - Sparta Kazimierza Wielka rozpoczęła serię meczów kontrolnych przed nowym sezonem. W naszej drużynie testowanych było kilku zawodników.

Garbarnia Kraków - Sparta Kazimierza Wielka 1:2 (1:2)

Bramki: Antoni Jaroszyński 12 - Dariusz Zawadzki 6, Mateusz Kawula 24
Sparta: Iliński - Adamczyk, Tyrpuła, Czajka, zawodnik testowany - Downar-Zapolski, Musiał, Drame, Zawadzki, zawodnik testowany - Kozieł oraz Kawula, Wąż, Wołowski, Gadawski, zawodnicy testowani.

W sobotnim sparingu na Rydlówce Sparta odniosła cenne zwycięstwo, pokonując jedną z mocniejszych drużyn trzeciej ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Prowadzenie dla kazimierskiego beniaminka uzyskał Dariusz Zawadzki, który w 6 minucie otrzymał świetne podanie od Krzysztofa Kozieła i skierował piłkę do siatki. Garbarnia wyrównała kilka minut później, a drugą - jak się okazało, zwycięską - bramkę dla Sparty strzelił po solowej akcji Mateusz Kawula.

Po przerwie oba zespoły miały okazję do zdobycia bramek (gracze Sparty trzykrotnie trafili... w słupek), lecz wynik już nie uległ zmianie. Mecz w Krakowie toczył się w wolnym tempie, a piłkarzom wyraźnie dał się we znaki upał.

To był pierwszy sparing Sparty, która jest beniaminkiem trzeciej ligi. W kazimierskiej drużynie oglądaliśmy kilku nowych piłkarzy. Po dłuższej przerwie wystąpił w jej barwach powracający zza granicy Pape Drame. W drugiej połowie bramki Sparty bronił testowany Jakub Gadawski ze Zdroju Busko-Zdrój, sprawdzani byli też inni zawodnicy; głównie z Małopolski.

Drugi mecz kontrolny Sparta rozegra 25 kwietnia - z Orłem Piaski Wielkie. Sezon 2015/2016 w trzeciej lidze rozpocznie się w weekend 8-9 sierpnia.