Sparta Kazimierza Wielka zremisowała z GKS Rudki. Teraz mecze z Alitem i Neptunem

Kamil Markiewicz [email protected]
Łukasz Stępień zdobył bramkę dla Sparty Kazimierza Wielka w wyjazdowym spotkaniu czwartej ligi z GKS Rudki. Kamil Markiewicz
Lider czwartej ligi Sparta Kazimierza Wielka w weekendowej kolejce stracił punkty. Nasza drużyna zremisowała na wyjeździe z GKS Rudki 2:2.

Sparta Kazimierza Wielka do Kunowa, gdzie wiosną swoje mecze rozgrywa GKS Rudki, pojechała zdekompletowana. Z powodu kartek i urazów, których nasi zawodnicy nabawili się w ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski z Wisłą Sandomierz, w niedzielnej konfrontacji zabrakło kilku graczy naszej drużyny. Sparta pojechała zaledwie z 12-osobową kadrą, w tym z rezerwowym bramkarzem Sławomirem Jeziorkiem, który nie pojawił się na boisku. Całe 90 minut spotkania nasz zespół rozegra w jedenastu.

Dwukrotnie prowadzili, ale zremisowali

Sparta prowadzenie objęła w 30 minucie po golu Mateusza Wołowskiego. Gospodarze wyrównali w 62 minucie po trafieniu Przemysława Świstaka. W 76 minucie bramkę dla naszej drużyny zdobył Łukasz Stalmach. Wystawać się mogło, że kazimierski zespół utrzyma prowadzenie do końca. Niestety, w 87 minucie gola dla GKS Rudki strzelił Robert Piekarz i mecz zakończył się remisem 2:2. - GKS Rudki to dobra drużyna, więc nie robimy żadnej tragedii z tego remisu. Nie można wszystkiego wygrywać - mówił Mateusz Bomba, prezes Sparty.

W niedzielę przyjeżdża Alit Ożarów

W niedzielę, 19 kwietnia, o godzinie 16, w meczu 20. kolejki, Sparta zmierzy się na własnym boisku z Alitem Ożarów. W minionej kolejce nasz rywal rozgromił u siebie Orlicza Suchedniów aż 5:1. Do gry po pauzie za kartki wracają obrońca Mariusz Adamczyk i napastnik Krzysztof Kozieł. Pod znakiem zapytania stoi występ narzekających na urazy obrońcy Pawła Czajki, pomocnika Łukasza Stępnia i napastnika Mateusza Wołowskiego. Zabraknie także pomocnika Andrzeja Musiała, którego klub zawiesił do odwołania za to, że po raz drugi nie pojawił się na spotkaniu. - To nieodpowiedzialne zachowanie, dlatego postanowiliśmy zawiesić tego gracza - powiedział prezes kazimierskiego klubu.

W środę odrobią zaległości

Prawdopodobnie w środę, 22 kwietnia, o godzinie 17, w Kazimierzy Wielkiej odbędzie się zaległy mecz 18. kolejki czwartej ligi, w którym Sparta podejmować będzie Neptuna Końskie. W pierwszym terminie, 4 kwietnia, cała kolejka została odwołana z powodu złych warunków atmosferycznych.