Spartakus Daleszyce wygrał z Podhalem Nowy Targ

Dorota Kułaga
Sparta Caffaro Kazimierza Wielka długo walczyła z rezerwami Wisły Kraków, jak równy z równym. Ostatecznie przegrała ona 0:1

Spartakus Daleszyce - Podhale Nowy Targ 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Łukasz Kamczarek 7 min. z karnego, 1:1 Jarosław Potoniec 45, 2:1 Mariusz Maciejski 87.

Spartakus Aureus: Palka 8 I - Ostrowski 5 (46. Sitarz 5), Stefański 6, Gębura 6, Kaczmarek 7 - Papka 6 (74. Kozubek 5), Szmalec 7, Kaleta 7, W. Wołowiec 6 - Gil 6 I(76. Gołąbek 5 I), Olearczyk 5 (60. Maciejski 5).

Podhale: Sotnicki - Luberda (90 Hałgas), Urbański, Mikołajczyk, Drobnak - Komorek (61.Czubin), JaworskiI, Świerzbiński, Waksmundzki I (67 Jandura) - Gadzina I, Potoniec (81 Mroszczak I).

Sędziował: Kamil Pastuszka ze Starachowic.

Widzów: 350.

Spotkanie zaczęło się dobrze dla gospodarzy. W siódmej minucie Łukasz Kaczmarek popisał się świetnym strzałem z rzutu wolnego i piłka wylądowała w okienku bramki rywala.

-To było takie uderzenie lewą noga, jakimi kilka lat temu w Koronie popisywał się Edi Andradina. szacinek dla Łukasza za ten strzał - mówił później Dariusz Kozubek, grający trener Spartakusa Aureus.

Dobrze grające Podhale wyrównało tuż przed przerwą po strzale Jarosława Potońca. Bohaterem w ekipie gospodarzy okazał się Mariusz Macie-jski. Po podaniu innego zmiennika Marka Gołabka strzałem z kilku metrów zdobył zwycięską bramkę. Za chwilę utonał w objęciach kolegów, którzy gratulowlai tego trafienia. -To szczęśliwe zwycięstwo, ale najważniejsze, że mamy trzy punkty - powiedział Kozubek.

Mówi trener

Dariusz Kozubek, Spartakus Aureus: - Spodziewaliśmy się trudnego meczu i taki był. Podhale udowodniło, że jest bardzo dobrym zespołem. Miało więcej klarownych okazji, dwa razy uratowała nas poprzeczka, dwa razy uratował nas bramkarz Tomek Palka.