Spartakus i Łysica odliczają czas do początku rundy wiosennej

Kamil Markiewicz
Nasze trzecioligowe zespoły szlifują formę przed inauguracją rundy jesiennej, która nastąpi za dwa tygodnie. W sobotę Spartakus Aureus Daleszyce zmierzył się na wyjeździe z ligowym rywalem Koroną II Kielce.

Sparing zakończył się remisem 1:1. Gola dla daleszyckiej ekipy strzelił Mariusz Maciejski, a dla rywali Siergiej Pilipczuk. W drugiej połowie spotkania Bartosz Gębura zderzył się z kolegą z zespołu Kamilem Mechem. Podczas zdarzenia doznał wstrząśnięcia mózgu. Przez najbliższe dni nie będzie on do dyspozycji trenera, podobnie, jak kontuzjowany Radosław Szmalec. - Były to bardzo ciekawe zawody, który obfitował w ciekawe akcje. Widać, że oba zespoły włożyły dużo pracy w okres przygotowawczy - powiedział Andrzej Więcek, trener Spartakusa Aureus.

W sobotę, o godzinie 14, na boisku przy ulicy Południowej w Końskich Spartakus Aureus zagra z czwartoligową Wierną Małogoszcz.

Również w sobotę mecz kontrolny rozegrała Łysica Bodzentyn, która w Ostrowcu Świętokrzyskim zmierzyła się z czwartoligowym ŁKS Georyt Łagów. Bodzentyńska drużyna wygrała 2:1, po golach Szymona Michty i Dariusza Anduły. Bramkę dla ŁKS zdobył Jakub Stachura. W Łysicy testowany był pomocnik Karol Rola, który ostatnio występował grającej w Centralnej Lidze Juniorów Polonii Warszawa. Jest on wychowankiem KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski. - Rozegraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, ale byliśmy w niej nieskuteczni. Po przerwie, po wejściu zmienników mecz się wyrównał - mówił Piotr Dejworek, trener Łysicy.

W piątek, o godzinie 20.30, na boisku przy ulicy Ściegiennego w Kielcach, zespół z Bodzentyna zmierzy się z czwartoligowym Naprzodem Jędrzejów.