Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Pińczowie w hołdzie Agnieszce Osieckiej

/MIO/
Wszystkie zespoły uhonorowano równorzędną pierwszą nagrodą.
Wszystkie zespoły uhonorowano równorzędną pierwszą nagrodą. Alicja Mazurek
Jedenaście zespołów wokalno-muzycznych z województwa świętokrzyskiego oraz zespół Do-Re-MI z Tarnowa wystąpiły w II Wojewódzkim Festiwalu Piosenki poświęconym twórczości Agnieszki Osieckiej. Impreza odbyła się w sali widowiskowej Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.
Gości festiwalu powitali (od lewej): wicedyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Joanna Ciesielska, dyrektor Krzysztof Dusik i gość honorowy
Gości festiwalu powitali (od lewej): wicedyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Joanna Ciesielska, dyrektor Krzysztof Dusik i gość honorowy – Agata Passent, córka Agnieszki Osieckiej (na zdjęciu z prawej)

Gości festiwalu powitali (od lewej): wicedyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Joanna Ciesielska, dyrektor Krzysztof Dusik i gość honorowy - Agata Passent, córka Agnieszki Osieckiej (na zdjęciu z prawej)

Festiwal zorganizowany został wspólnie przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy imienia błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego w Pińczowie, Fundację "Pomocna dłoń" oraz Starostwo Powiatowe w Pińczowie. W festiwalu uczestniczyli uczniowie z innymi potrzebami edukacyjnymi a motywem przewodnim festiwalu były słowa Agnieszki Osieckiej: "Wszystko da się wyrazić w piosence". Gościem honorowym Festiwalu była Agata Passent, dziennikarka i publicystka, córka Agnieszki Osieckiej, która wyraziła zachwyt inicjatywą organizatorów i życzenie, aby w kolejnych edycjach festiwalu uczestniczył jej syn.

- Festiwal organizujemy po raz drugi. Jest to dzieło wszystkich pedagogów i terapeutów. Dziękuję Markowi Łupińskiemu za choreografię oraz Małgorzacie Maberdzie za scenografię a także Katarzynie Żeromińskiej i Waldemarowi Kuciębie, którzy prowadzili imprezę - podkreśla Krzysztof Dusik, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pińczowie. Ciepłe słowa pod adresem pomysłodawców i organizatorów przekazała także Jadwiga Irla - dyrektorka Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z Kielc.

Na finał przeglądu wystąpił zespół taneczny Rytm ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Pińczowie. Wszystkim zespołom uczestniczącym w festiwalu wręczono dyplomy i nagrody. Dyrekcja ośrodka dziękuje instytucjom i osobom prywatnym za patronat, wsparcie i pomoc w organizacji imprezy. Przeprowadzenie jej wsparli: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach, Starostwo Powiatowe w Pińczowie, burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, Muzeum Regionalne oraz Związek Plantatorów Buraka Cukrowego z Kazimierzy Wielkiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie