Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spektakularny sukces Gabrieli Góźdź z ostrowieckiego „Chreptowicza”. Była druga w Polsce na Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej!

Anna Śledzińska
Anna Śledzińska
archiwum szkoły
Gabriela Góźdź, uczennica ostrowieckiego „Chreptowcza”, zajęła drugie miejsce w finale Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Uczennica ostrowieckiego "Chreptowicza" zdobyła indeksy... 64 uczelni!

Gabriela Góźdź, uczennica klasy trzeciej o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym w Liceum Ogólnokształcącym numer II imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, została laureatką szczebla centralnego XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Pokonała ponad 15 tysięcy uczestników z całego kraju i zajęła drugie miejsce. Swoim sukcesem zagwarantowała sobie indeks 64 renomowanych uczelni w Polsce, w tym indeks na kierunek lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Gabriela Góźdź to jedyna reprezentantka województwa świętokrzyskiego, która znalazła się w gronie najlepszej – „złotej dziesiątki” olimpijczyków.

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej jest olimpiadą bardzo wymagającą, ponieważ porusza zagadnienia nie tylko z zakresu biologii, ale także z wielu innych dziedzin, takich jak geografia, fizyka, chemia oraz prawo. Aby móc liczyć na dobry wynik, należy być na bieżąco z wszelkimi nowinkami dotyczącymi ekologii i sozologii. Zakres materiału, jaki trzeba przyswoić w trakcie przygotowań, jest bardzo szeroki, są to kwestie zdecydowanie wykraczające poza szkolny program nauczania.

Nie jest łatwo uzyskać tytuł laureata również ze względu na wieloetapowe eliminacje, które rozpoczynają się już w się w styczniu. Podczas etapu wojewódzkiego, a także finału ogólnopolskiego, trzeba zmierzyć się zarówno z częścią pisemną, jak i ustną. Części ustne olimpiady są wyjątkowo wymagające, brana pod uwagę jest nie tylko wiedza, ale i sposób prezentacji, bogactwo językowe, pewność siebie, elokwencja – trzeba pokazać się z jak najlepszej strony, wzbudzić zainteresowanie jury. To wszystko udało się Gabrieli.

- Udział w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej był dla mnie bardzo cennym doświadczeniem i wspaniałą przygodą– mówi laureatka drugiego miejsca.- Myślę, że rozwinęłam się nie tylko w kwestiach dotyczących biologii i ochrony środowiska, ale także zyskałam szereg praktycznych umiejętności, które na pewno zaowocują w moim dorosłym życiu. Przygotowania do olimpiady wymagały dużo czasu i samozaparcia. Konkurencja była naprawdę ogromna.

Łącznie do tego konkursu wiedzy zgłosiło się ponad 15 tysięcy osób, a po ostatnim etapie ze 112 finalistów tytuły laureatów otrzymało tylko dziesięcioro najlepszych.

- Bardzo cieszę się, że udało mi się znaleźć w gronie laureatów, ponieważ wiąże się to z otrzymaniem indeksu na 64 uczelnie w Polsce, a także z uzyskaniem 100- procentowego wyniku z egzaminu maturalnego z biologii na kierunek lekarski w Katowicach.”

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie