Spełnienie marzeń Anny Skrzypczak. Ostrowiecka szachistka zagra w mistrzostwach świata

Waldemar Frańczak
Na turnieju w Czechach Anna Skrzypczak zdobyła 34 punkty do rankingu ELO, czym wypełniła minimum PZSzach. na mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn do 20 lat. Waldemar Frańczak
Anna Skrzypczak, zawodniczka Hetmana Ostrowiec Św., uzyskała minimum PZSzach. kwalifikujące ją do tegorocznych mistrzostw świata szachistek do lat 20.

Ostrowiecka szachistka wystartowała przed świętami w międzynarodowym festiwalu szachowym, rozgrywanym corocznie we Frydek -Mistek w Czechach. Mimo nie najlepszego startu- 3 pkt w 5 partiach- Ania popisała się świetnym finiszem i wygrywając 4 ostatnie partie z dużo wyżej notowanymi przeciwnikami. Pozwoliło jej to zająć bardzo wysokie czwarte miejsce.

Oprócz czwartego miejsca w klasyfikacji generalnej zawodniczka Hetmana wygrała klasyfikację juniorów do lat 18. oraz zwyciężyła w klasyfikacji kobiet. A co najważniejsze, zdobyła 7 punktów z zawodnikami o dużo wyższych rankingach, co przyniosło jej 34 punkty do rankingu ELO, a tym samym wypełniła minimum uprawniające ją do startu w mistrzostwach świata kobiet i mężczyzn do 20 lat. Odbędą się one w dniach 2 - 17 sierpnia w Chotowej.