Sport > Kielecki kartingowiec startował we Włoszech

/PK/
Karol Dąbski zajął w finale zawodów Rotax 28 miejsce.
Karol Dąbski zajął w finale zawodów Rotax 28 miejsce. TH Media
Kielczanin Karol Dąbski (Uniq Racing) zajął 28 miejsce w kartingowym IX Rotax Grand Final, który odbył się na torze La Conca we włoskim Muro Leccesse.

Dąbski wystartował w finale zawodów Rotax już po raz trzeci, po raz pierwszy znalazł się w wyścigu finałowym i zaprezentował się dobrze. Mógł zajął wyższą pozycję, ale w wyścigach miał kilka kolizji.

W zawodach wystartowali kartingowcy z blisko 70 krajów. W oficjalnym treningu Karol zajął 15 miejsce, tracąc do najszybszego Martina Pierce (Irlandia) 0,399 sekundy. W pierwszym biegu eliminacyjnym długo jechał w czołówce, ale wypadł z toru i spadł na miejsce pod koniec drugiej dziesiątki, a ostatecznie ukończył bieg na 12 miejscu. Poprawił się w kolejnym, przyjeżdżając na ósmej pozycji. W trzecim znów miał kraksę i przyjechał na 22 miejscu.

W biegach finałowych Polaka znów prześladowały kolizje - przedfinał ukończył na 25, a finał na 28 miejscu.