"Sportowa jesień" w szkołach ponadpodstawowych powiatu jędrzejowskiego. Kameralne rozgrywki w dobie pandemii (ZDJĘCIA Z TURNIEJÓW)

OPRAC.:
Aleksandra Boruch
"Sportowa jesień" w szkołach ponadpodstawowych powiatu jędrzejowskiego. Kameralne rozgrywki w dobie pandemii.
"Sportowa jesień" w szkołach ponadpodstawowych powiatu jędrzejowskiego. Kameralne rozgrywki w dobie pandemii. ZS nr 1 i 2 w Jędrzejowie/Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie
Od 18 września do 13 października w szkołach średnich w powiecie jędrzejowskim odbywały się zawody sportowe pod hasłem "Sportowa jesień". Pierwotnie zawody miały mieć charakter powiatowy, niestety z powodu pandemii COVID-19 wydarzenie to musiało odbyć się kameralnie. Organizatorzy postanowili zorganizować zawody międzyklasowe, z których zostały wyłonione najlepsze drużyny. Uczniowie rywalizowali w piłce nożnej oraz siatkówce. Dla najlepszych były nagrody i dyplomy. Zobaczcie na zdjęciach.

Zawody w "Grocie"
18 września odbył się międzyklasowy turniej piłki nożnej dla uczniów klas I w Zespole Szkół numer 2 imienia "Grota" w Jędrzejowie. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn z każdej pierwszej klasy. Po uroczystym otwarciu, drużyny rozpoczęły rywalizację grając systemem "każdy z każdym" o Puchar Starosty Jędrzejowskiego Pawła Faryny za I miejsce, Puchar
Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 „Grota” Pawła Kowalskiego za II miejsce oraz Puchar Prezesa za III miejsce.

Rozgrywki odbywały się zgodnie z zasadami zdrowej i sportowej rywalizacji, a zawodnicy bez zastrzeżeń przestrzegali zasad. Poszczególnym meczom towarzyszyły wielkie sportowe emocje, każda z drużyn miała bowiem kilkuosobowe grupy dopingujące swoich zawodników. Opiekunami byli Michał Olesiński i Wojciech Domagała.

Pełna klasyfikacja drużyn pierwszych klas:

I Miejsce – 1 Tms ( Puchar Starosty Jędrzejowskiego Pawła Faryny)
II Miejsce – 1 Tfg (Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 „Grota”)
III Miejsce – 1 C (Puchar Prezesa)
IV Miejsce – 1 Ti
V Miejsce - 1 Też

Natomiast 25 września odbył się międzyklasowy turniej piłki nożnej dla klas II. W nim uczestniczyło 11 drużyn z klas 2 jędrzejowskiego "Grota".

Drużyny rywalizowały grając systemem pucharowym, a uczniowie wykazali się wysoką sprawnością fizyczną oraz sportową rywalizacją. Zwycięstwo w turnieju wywalczyła klasa 2TM.

Turnieje w "Konarskim"
Zespół Szkół nr 1 imienia księdza Stanisława Konarskiego również wziął udział w turnieju "Sportowa Jesień".

W październiku w szkole odbyły się dwa turnieje sportowe. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie klas II: chłopcy rozegrali turniej piłki nożnej, a dziewczyny piłki siatkowej. Do zawodów zgłosiło się łącznie 11 drużyn (7 chłopców – 56 uczestników i 4 dziewcząt – 36 uczestniczek).

W turnieju piłki nożnej mecze rozgrywano systemem pucharowym. Do finału zawodów awansowali uczniowie klas 2 A i 2 HR. Po wyrównanym i pełnym emocji spotkaniu zwycięzcą turnieju została drużyna z klasy 2A, która pokonała rywala 3:1. Królem strzelców zawodów został Patryk Nogaj ze zwycięskiej klasy 2A.

W turnieju piłki siatkowej spotkania rozgrywano systemem "każdy z każdym". Wszystkie swoje mecze wygrała drużyna z klasy 2ek, która tym samym zwyciężyła w całym turnieju.

Sportowo w Sędziszowie
5 października w zespole szkół w Sędziszowie rozegrane zostały klasowe mistrzostwa szkół w piłce nożnej chłopców. W rozgrywkach wzięły udział wszystkie klasy. Drużyny zostały losowo podzielone na 2 grupy. W grupie I rywalizowały klasy 1A, 1B i 3, natomiast w grupie II grały klasy 2A, 2B i 4. W grupach grano system "każdy z każdym". W pierwszej grupie najlepsza została klasa 3 i zagrała w finale ze zwycięzcą grupy 2 – klasa 4. Wszyscy zawodnicy świetnie się bawili maksymalnie angażując się w rozgrywki. Padło wiele pięknych bramek, a bramkarze pokazali kilka ciekawych interwencji. Organizatorami i sędziami rozgrywek byli nauczyciele wychowania fizycznego – Jarosław Piec i Zbigniew Krupa.

Tak grano w Krzelowie
13 października w Zespole Szkół rozegrano szkolny turniej piłki siatkowej o Puchar Starosty. Udział w zawodach wzięły drużyny wybrane przez młodzież AB i KK – kapitanowie: Agnieszka Bartos i Klaudia Kurp. Turniej rozgrywano w zespołach mieszanych. Zgłoszono 20 zawodników – chłopców i dziewcząt. Turniej wygrała drużyna KK w składzie: 1. Klaudia Kurp – kapitan, 2. Norbert Wierzbicki, 3. Przemysław Płoszaj, 4. Dawid Zieleniec, 5. Mateusz Szwej, 6. Damian Zielenie, 7. Sebastian Szwej. Organizator i prowadzący Iwona Klima-Szkliniarz.

8 października w szkole rozegrano turniej piłki nożnej. Udział w zawodach wzięły reprezentacje wszystkich klas naszej szkoły. Turniej rozgrywano w zespołach 5 osobowych, drużyny mogły być mieszane, a gra dziewcząt była doceniana dodatkową punktacją.
Zgłoszono 36 zawodników – chłopców i dziewcząt. W finale spotkały się klasy: II TM/TŻ i IV TM/TŻ. Turniej wygrała klasa II TM/TŻ (4) w składzie: 1. Konrad Jachymczyk – kapitan, 2. Mateusz Szwej, 3. Bartosz Brożek, 4. Damian Krzosa, 5. Wiktor Seweryn, 6. Piotr Stępień, 7. Anna Płoszaj. Królem strzelców turnieju został Konrad Jachymczyk. Organizator i prowadzący Iwona Klima-Szkliniarz.

Rozgrywki w "Reju"
12 października w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Mikołaja Reja w Jędrzejowie odbyły się zawody w piłkę nożną chłopców. W rozgrywkach wzięły udział wszystkie klasy, które zostały później losowo przydzielone do 2 grup. Mecze odbywały się na zasadzie "każdy z każdym".

Zawody w Wodzisławiu
Zawody w piłkę nożną w Zespole Szkół w Wodzisławiu odbyły się 5 października. W rozgrywkach wzięły udział wszystkie
klasy.

Nagrody i dyplomy dla najlepszych zostały rozwiezione przez Dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego Janusza Adamczyka, który był prekursorem całej akcji. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Jędrzejowski Paweł Faryna.

Zarząd Powiatu Jędrzejowskiego: Starosta Jędrzejowski Paweł Faryna, wicestarosta Maria Barańska oraz członkowie zarządu: Renata Kawiorska, Jarosław Krawczyk, Tomasz Puchrowicz ufundowali piłki dla młodzieży ze szkół biorących udział w zawodach pod hasłem "Sportowa Jesień".

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z niektórych rozgrywek: w Zespole Szkół numer 1 "Konarski" w Jędrzejowie oraz w Zespole Szkół numer 2 "Grot" w Jędrzejowie.