SPR Wisła Sandomierz miała zwycięstwo w garści. Ostatecznie przegrała z Orłem Przeworsk w I Lidze piłkarzy ręcznych

Wojciech Buras
Wisła wypuściła pewne zwycięstwo z garści.
Wisła wypuściła pewne zwycięstwo z garści. KSZO Handball/Maciej Kolasa - Mobilna Fotografia Maćka
SPR Wisła Sandomierz przegrała u siebie z Orłem Przeworsk 33:35 w meczu 10. kolejki I Ligi piłkarzy ręcznych. Podopieczni Adama Węgrzynowskiego mieli pewne zwycięstwo w garści. Do przerwy prowadzili dziewięcioma bramkami. Po wyjściu z szatni zaliczyli duży przestój w grze i dali się przegonić.

Wisła wypuściła zwycięstwo z garści

SPR Wisła Sandomierz - Orzeł Przeworsk 33:35 (23:14)
Wisła: Skowron, Ciepliński - Szklarski, Kwieciński, Białkowski 7, Malinowski 7, Wiącek 5, Sapielak 1, Draguła 5, Werstler, Mazur 1, Rusin 1, Radwański 6.

Wisła z nadziejami na pierwsze punkty podejmowała u siebie Orła Przeworsk. Zawodnicy prowadzeni przez Adama Węgrzynowskiego przegrali w poprzedniej kolejce na wyjeździe z wiceliderem tabeli - AZS AGH Kraków 26:32. Z kolei ich sobotni rywale w minionej serii gier okazali się lepsi od KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, triumfując 34:28.

Sandomierzanie zaczęli zmagania we własnej hali od wyniku 3:5, ale z biegiem czasu z nawiązką przejęli inicjatywę. Po kwadransie i trafieniu Mateusza Wiącka prowadzili 10:7. W następnych minutach tylko dokładali kolejne bramki. W efekcie po piorunującej pierwszej połowie zeszli do szatni przy dziewięciobramkowym prowadzeniu. Mogłoby się wydawać, że rywal już się nie podniesie, ale druga połowa przyniosła zupełnie inny scenariusz.

Ekipa goście weszła na dużo wyższe obroty. Sporo bramek dokładali Kevin Starzecki i znany na polskich parkietach - Michał Kubisztal. Seria kontrataków pozwoliła drużynie z Przeworska stopniowo zmniejszać straty. Na kwadrans przed końcem tablica wyników wskazywała już tylko jednobramkowe prowadzenie Wisły, a w 55. minucie zespół Adama Węgrzynowskiego prowadził jeszcze 33:30. Ostatecznie to Orzeł wygrał końcówkę 5:0 i wywiózł z Sandomierza komplet punktów.

Najwięcej bramek dla gospodarzy zdobyli: Michał Białkowski i Adam Malinowski po 7.

Wisła zajmuje ostatnie miejsce w tabeli I Ligi piłkarzy ręcznych i nie zdobyła w rundzie jesiennej choćby punktu.