SPR Wisła zagra z ASPR Zawadzkie

Grzegorz Lipiec
Sebastian Werstler (z piłką) z SPR Wisły Sandomierz zdobył sześć bramek w przegranym meczu z AZS-em Kielce. Kamil markiewicz
Drugoligowi szczypiorniści Wisły Sandomierz doznali kolejnej porażki. Tym razem sandomierzanie musieli uznać wyższość AZS-u Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Kielce. Ekipa Adama Węgrzynowskie-go przegrała 21:30. - Tylko, do przerwy zagraliśmy dobrze i prowadziliśmy 12:11.

Ważne było też to, że w pierwszej połowie nie potrafiliśmy dziewięciokrotnie zdobyć bramki w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Jeżeli połowę z tych sytuacji udałoby się, wykorzystać to mogliśmy prowadzić pięcioma bramkami i mecz inaczej by przebiegał. Nasza drużyna grałaby bardziej agresywnie i otwartą piłkę ręczną. I nie byłoby takiej nerwówki, że każda akcja może zaważyć na wyniku spotkania. A tak niestety tylko jedną bramką prowadziliśmy do przerwy. W drugiej połowie wyrównana walka trwała tylko do 44 minuty gdzie było 16:16. W kolejnych minutach gubiliśmy piłki w ataku pozycyjnym, choć nasza gra do 45 minuty wyglądała lepiej niż w dwóch poprzednich meczach ligowych. Musimy poprawić wiele elementów naszej gry i będzie lepiej - mówi Adam Węgrzynowski, trener SPR Wisły.

W najbliższy weekend drużynę z Sandomierza czeka bardzo trudny mecz wyjazdowy. Rywalem Wiślaków będzie bowiem jeden z kandydatów do awansu ASPR Zawadzkie.